Wpis z mikrobloga

jak ja mam przytyć xd zjadłem dzisiaj 2k kalorii i jestem jak bańka po prostu nie jestem w stanie wcisnąć w siebie więcej, a chlać coli i jeść tonę słodyczy nie chcę.
#dieta #jedzenie
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@burtlancaster: znasz jakieś fajne sposoby na jedzenie ich? raz na jakiś czas łapie mnie taka faza że jem codziennie np nerkowca, ale szybko to eskaluje do przejedzenia się tym smakiem xd
@lomszyk chodziło mi ogólnie o cukier poza owocami. Soki pije, ale max to 850ml dziennie bo potem na kiblu jest nieciekawie xD
  • Odpowiedz
  • 2
@plaisant: wszedłem na tag i pierwsze posty to porównywanie bobu do napęczniałych kleszczy na talerzu, a drugi to pytanie czy ser spod napleta jest jadalny ale dzięki popatrzę sobie jeszcze może coś mi się spodoba.
@przegryw-gieldowy zamówiłem sobie już gram uranu, 19570000 kcal wystarczy mi na długo
  • Odpowiedz
@dafi93: same here, jak liczyłem kalorie to czułem że nic już więcej nie wcisnę danego dnia, a apka pokazywała że brakuje jeszcze 500 xD Udało się trochę przytyć jak zacząłem więcej się ruszać - siłownia, krótkie biegi, squash. Teraz ważę 73 kg przy 181 cm, wcześniej to było 66, a w liceum 57 XD
  • Odpowiedz
@dafi93: ja wiem, czasem tam wrzucają jakieś paskudne jadło ale od razu przychodzi pomysł że można to zrobić lepiej i że w ogóle to też coś byś zjadł teraz i w ten sposób więcej się chce jeść :P
  • Odpowiedz
@dafi93:

Masz jeść lekkostrawne posiłki o niskim indeksie sytości tak żebyś się nie zapchał. Owsianka to średni pomysł bo zazwyczaj jest gęsta a robiona na ciepło jest kleista, to sprzyja uczuciu sytości. Jak lubisz w wersji bardziej płynnej lub na zimno to spoko (choć zawiera dużo błonnika) a jak nie to zamiast owsianki lepsze będą płatki ryżowe. Generalnie unikaj nadwyżek (podkreślam nadwyżek!) białka bo białko bardzo zapycha, wymaga długiego czasu na trawienie (spokojnie wystarczy ci 1,2 g na kilogram) oraz błonnika. Mleko, lekkie szejki (w sensie, żeby nie były gęste), soki owocowe (średnio zdrowe ale lepsze niż napoje słodzone czy cukry proste). No i musisz jeść więcej posiłków i mniejszych porcji tak żeby poczuć głód (to było dla mnie najtrudniejsze bo mogłem przeżyć cały dzień na jednym posiłku). Generalnie nie są to rady dla kogoś kto chce być "fit pro elo tylko zdrowo". Niestety musisz iść na kompromisy (więc np zamiast pełnoziarnistego pieczywa jesz białe). Moim faworytem było mleko. Można go wypić dużo nie zapycha i jest kaloryczne. Niestety nie każdy może je pić. Ja do prawie 30 roku życia ważyłem 56 kg przy wzroście 185 cm i wiem co to za wysiłek przytyć dla kogoś kto jest naturalnie chudy.

PS A no i dużo ruchu. Ruch elegancko podnosi uczucie głodu, przynajmniej u mnie
  • Odpowiedz