Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupiłem mieszkanie na #bk2 i czuje się trochę jak hipokryta, ale tylko debil by nie skorzystał.

Hipokryta, bo od razu wiedziałem, że to zły pomysł, byłem mu przeciwny, przeglądając ogłoszenia widziałem jak rosną ceny (w mojej okolicy dom podrożał o 10% w ciągu jakichś 8 miesięcy), no tylko debil by uznał, że zwiększanie popytu nie zwiększy cen, więc tylko debil popierałby takie rozwiązanie.

No ale złapaliśmy się z żoną, wzięliśmy kredytu pod korek, na maksymalny okres, żeby dostać jak najwięcej dopłat do odsetek, oszczędzamy, żeby za 9 lat zacząć nadpłacać.

No i teraz krytykuję #koalicjadeweloperska za #kredytzero #kredytnastart, czując się przy tym jak hipokryta, bo sam wziąłem tani kredyt, a gdyby nie bk2 prawdopodobnie dalej nie miałbym swojego lokum, chociaż, gdyby nie bk2 to pewnie ceny by się stabilizowaly lub nawet nieco spadły (nie mieszkam w wojewódzkim), to może byłoby mnie stać na kredyt rynkowy.
Tak czy owak - tfu na dopłaty do kredytów, no ale jak już wprowadzą, to wiadomo, że każdy kto myśli, weźmie.

#nieruchomosci #dom #mieszkanie #kredyt #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: hipokryzja by była gdybyś jechał po kns0 chwaląc bk2, jak idioci na górze dali to trzeba brać

jeśli kns0 wejdzie to też będę z niego korzystał mimo tego że jest idiotyczny i pewnie będę miał z nim większą ratę niż jakby nie było go wcale
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Przyjaciel69 dopłaty są tylko do odsetek, więc im dłuższy okres, tym bardziej się opłaca przy założeniu że przez 10 lat dopłat będziesz odkładać pieniądze na poczet nadpłat (tak robię). Im dłuższy okres kredytowania, tym więcej odsetek sumarycznie do spłacania, a mniejsza rata pozwala na odłożenie więcej, nawet na lokacie przez 10 lat nastukasz procentów na tyle żeby wyjść do przodu.

  • Odpowiedz