Wpis z mikrobloga

a po co 50-60 m2, jeśli jesteś singlem.


@doruchania02: Ja mam 165 m^2 domu dla dwóch osób. Wystarczy mieć parę hobby i już potrzeba bardzo dużo miejsca. Jak ktoś tylko netflixa w salonie ogląda to wystarczy kawalerka.
  • Odpowiedz
@ZanZani: @Yuri_Yslin @iamjashin @doruchania02 wczoraj i dzisiaj został za podobny pogląd zjechany jak pies przez @WielkiPowrut88 oraz @voldi ze aby myśleć realnie o przyszłości, założeniu rodziny potrzebna jest stabilizacja mieszkaniowa i na ten temat dla mnie dyskusji nie ma, stabilizacja potrzebna była, jest i będzie bez tego nie ma mowy o zakładaniu rodziny u teściów czy u kogoś na wynajmowanym.

Ehhhhhhhhhhhhh mam wrażenie że żyję
  • Odpowiedz
  • 0
@printHelloWorld: Da się kupić na Śląsku dość tanio. Ale to wiadomo, że wielkiej kariery raczej nie zrobisz, bo największy ośrodek to Katowice. Niemniej jak komuś zależy tylko na dużym mieszkaniu żeby wychoewać rodzinę to da rade za 350k kupić 60m+
  • Odpowiedz
ze aby myśleć realnie o przyszłości, założeniu rodziny potrzebna jest stabilizacja mieszkaniowa i na ten temat dla mnie dyskusji nie ma,


@printHelloWorld: No widzisz, dla ciebie dyskusji nie ma... a dla mnie jasne jest, ba mamy na to niezbiutedowody liczbowe z naszego kraju, że osobne mieszkanie etc. ma g---o do rzeczy ;p
Możesz zaklinać rzeczywistość jak chcesz, co to zmieni w fakcie, że teraz prawie każdy ma mieszkanie i ma 10x lepsza sytuacę materialną niż rodzice 40 lat temu, któzy gnieździli się z teściami i nie mieli co fdo mordy włożyć a jakoś 3 dzieci mieli, już nawet odchowanych trochę w wieku gdzie obecnie "rodziny" decydują się na pierwsze xd

Chociażbyś dał im milion to i tak niczego to nie zmieni, bo problem nie leży w pieniądzach, na co dowodem są nasi sąsiedzi, niemcy, za nimi Holendrzy, Norwedzy, Szwedzi i inne wpindu bogatsze od nas kraje,
  • Odpowiedz
@voldi ale problem polega na tym że takiego mirka jak @ZanZani nie stać właśnie na kredyt na 40 lat żeby ciułał na kurnik do końca swojego życia.

@voldi jakie dasz rady mirkowi @ZanZani żeby w końcu wziął się w garść i zaczął robić dzieci ? wynajem ? pytam zupełnie serio jakie rady dać gościowi którego nie stać na kredy aby zajął się zakładaniem rodziny wiele osób z mojego otoczenia jak wiem z twojego już nie zasuwa w normalnych pracach gdzie zarabiają na rękę około 4.5k może 5k netto oczywiście gdzieś pod wojewódzkimi i co z nimi dalej ? na kredy ich nie stać bo większość wynajmuje.

Wczoraj podałeś mi przykład że masz znajomych 25-30 lat którzy mają już własne mieszkania, mieszkania odziedziczone ? czy kupione za swoje zarobione pieniądze bo trzeba odróżnić
  • Odpowiedz
  • 0
@printHelloWorld: Ja już się pogodziłem, że albo tu coś p--------e na rynku nieruchomości, albo ogarnę coś niestandardowego co mi pozwoli na kupno czy to domu, czy małego mieszkania. Tak czy inaczej, na dzieci przed 40 mnie nie stać, bo nie mam zamiaru ledwo wiązać końca z końcem żeby tylko wyhodować prola
  • Odpowiedz
żeby w końcu wziął się w garść i zaczął robić dzieci ? wynajem ? pytam zupełnie serio


@printHelloWorld: Tak, jak już nie raz pisałem walczenie o mieszkanie na własność to skończony idiotyzm, mieszkań na własność nigdy nie będzie dal wszystkich, no chyba, ze tak ostro wymarzmy, ale nie mówimy tu o nas tylko naszych pra pra pra wnukach.
Jedyne co powinno zapewnić państwo to stabilny rynek najmu z niskimi cenami najmu.

Jak kogoś nie stać na mieszkanie za 450 to nie stać go też na mieszkanie za 350 na ten sam kredyt oczywiście i choćbyś "posrał się a zesrał się" nic z tym
  • Odpowiedz