Wpis z mikrobloga

Chatbot Claude wkroczył do kolejnej mobilnej platformy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anthropic.claude

Firma będąc twórcą chatbota Claude (Anthropic) ogłosiła wczoraj, że z jego usług mogą już korzystać również użytkownicy urządzeń Android.

Androidowy chatbot Claude oferuje wszystkie podstawowe funkcje, z jakich od jakiegoś czasu mogą korzystać użytkownicy pecetów oraz urządzeń iOS. Wydanie Androidowej wersji chatbota pojawia się w krytycznym momencie na rynku asystentów AI. Podczas gdy ChatGPT f irmy OpenAI trafił na pierwsze strony gazet i przyciągnął ponad 100 milionów użytkowników, Anthropic stale zyskuje na popularności właśnie dzięki asystentowi Claude. Premiera Androida chatbota może być katalizatorem, którego Claude potrzebuje, aby wypełnić lukę w stosunku do chatbota ChatGPT.

Użytkownicy Androida mogą teraz prosić chatbota Claude o pomoc w wykonywaniu wielu zadań, takich jak pisanie dokumentów i wiadomości pocztowych, wykonywanie obliczeń czy kodowanie aplikacji. Premiera ta ma miejsce w chwili, gdy branża sztucznej inteligencji znajduje się w punkcie zwrotnym, w którym przyjęcie rozwiązań przez użytkowników i gromadzenie danych w świecie rzeczywistym staje się coraz ważniejsze dla udoskonalania modeli sztucznej inteligencji i zdobywania udziału w tym rynku.

Udostępniając chatbota Claude miliardom potencjalnych użytkowników na całym świecie, firma pozycjonuje się jako główny gracz na rynku mobilnych asystentów AI. Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. W przeciwieństwie do niektórych swoich konkurentów, Anthropic nie wykorzystuje interakcji z użytkownikami do szkolenia swoich modeli AI. Takie podejście wyróżnia Claude na tym rynku, w którym coraz bardziej dba się o prywatność. Dlatego bot może być bardzo atrakcyjny zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw zainteresowanych efektywnym wykorzystaniem biznesowych danych.

Aplikacja Claude na Androida zawiera kilka funkcji dostosowanych do użytku mobilnego, w tym usprawniony interfejs, tryb offline dla niektórych funkcji oraz integrację z głównym menu systemu Android. Anthropic twierdzi, że zoptymalizował modele językowe Claude tak, aby działały wydajnie na urządzeniach mobilnych bez utraty wydajności. Claude dla Androida wprowadza także „Claude Vision”. To nowa funkcję analizy obrazu, która umożliwia użytkownikom przesyłanie zdjęć, które bot może opisać i analizować. Ta funkcja wykorzystuje multimodalne możliwości sztucznej inteligencji Claude i spotka się na pewno z dużym zainteresowaniem.

Chociaż Anthropic nie zbiera danych użytkowników w celu szkolenia swoich modeli, to rozszerzenie na Androida pozwala firmie zaprezentować możliwości Claude'a znacznie szerszemu gronu odbiorców. Zwiększona ekspozycja i baza użytkowników mogą prowadzić do większej liczby subskrypcji i przychodów, potencjalnie pomagając firmie Anthropic w inwestowaniu w dalsze badania i rozwój w celu poprawy wydajności Claude. Ta strategia rozwoju poprzez szerszą dostępność, a nie zwiększone gromadzenie danych, jest zgodna z zaangażowaniem Anthropic w ochronę prywatności i może pomóc wyróżnić Claude na zatłoczonym rynku AI.

https://www.computerworld.pl/news/Chatbot-Claude-wkroczyl-do-kolejnej-mobilnej-platformy,447468.html

#ai #sztucznainteligencja #ciekawostki #informatyka #komputery #technologia #android
kkecaj - Chatbot Claude wkroczył do kolejnej mobilnej platformy

https://play.google....

źródło: Zrzut ekranu z 2024-07-17 16-15-13

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@kkecaj: a w czym mi to ma pomoc, w sensie w czym jest lepsze od chatgpt4? albo chociaż 3.5? widzę, ze nawet internetu nie może przeszukiwać xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Jamniki2: Generalnie jest lepsze prawie we wszystkim co charakteryzuje sztuczną INTELIGENCJĘ, ale nie ma jeszcze dostępu do internetu. ChatGPT też dopiero niedawno to udostępnił za darmo a ma o wiele większy budżet. Ja na przykład aktualnie wolę Gemini od ChatGPT bo jest zdecydowanie szybsze i ma bardziej precyzyjne i szczegółowe odpowiedzi niż ChatGPT a Claude obserwuję i czekam na Polski interface
kkecaj - @Jamniki2: Generalnie jest lepsze prawie we wszystkim co charakteryzuje sztu...
  • Odpowiedz