Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu radziłem się was w sprawie zestawu do ćwiczeń w domu, ale niestety jestem zielony i już się trochę pogubiłem we wskazówkach. Już nie wiem czy mają to być hantle (i jeśli tak to czy żeliwne czy bitumiczne, wiem tylko, że muszą być jakoś konkretnie skręcane; no i nie wiem jaki zestaw obciążeń jest najbardziej optymalny) czy ma to być sznanga/gryf.
Będę bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł doprecyzować lub po prostu podesłać link do konkretnego zestawu na Allegro. Nie chce wydać więcej niż 400-500 złotych.
#cwiczymyrazem #silownia
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@zubrwpuszcze W takim budżecie jedyny sensowny zakup do trenowania w domu to kettlebell lub jakiś rodzaj drążków/poręczy do ćwiczeń kalistenicznych.
Do sensownego treningu siłowego/kulturystycznego potrzebny jest chociaż minimalny komplet obciążeń a te kosztują krocie nawet z dolnej półki + wysyłka super droga.
Gryfu innego niż olimpijski nie polecam jeśli cenisz sobie integralność podłogi oraz swoich kości a to już sam gryf w okolicach 1k.
  • Odpowiedz
  • 3
@In_thrust_we_trust @zubrwpuszcze Ja zachęcam do kettli. Jeśli chcesz trenować przede wszystkim dla zdrowia i wyglądu ale też mieć wysoką ogólną sprawność to jest no brainer. Nie przygotujesz się kettlem do zawodów kulturystycznych ani trójboistycznych ale jak Twoim celem jest być postawnym, sprawnym i mieć sypnięcie w łapie to nie trzeba Ci tych wszystkich talerzy.
  • Odpowiedz
@Skuner Mam dobrą aktywność fizyczna - jeżdżę na rowerze, spaceruję, pływam. Chciałbym po prostu zrobić sobie biceps, klatkę i brzuch, bo mam umięśnione nogi, a kompletnie słaby biceps i słabo to wygląda.
  • Odpowiedz
@zubrwpuszcze: ja mam ławkę ze stojakami, sztangę i talerze, wszystkie partie ciała tym zrobisz. Wyciskanie na klatę, przysiad, martwy, OHP, uginanie na biceps, triceps. Imo hantle nie mają sensu przy ograniczonym budżecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sir_Lucifer Złego nic, ale gryf olimpijski kupujesz raz i masz na całe życie. Zabawkowy gryf gwintowany będzie Ci sprężynował już przy siadach na kilkadziesiąt kg bo gdy punkt oparcia jest pojedynczy i na środku gryfu to wiele nie trzeba. No i mi się osobiście nie zdarzyło ale wiem że potrafią strzelać, a to chyba nie warte tych kilkuset złotych.

No chyba że mówimy o krótkim gryfiku do uginania bicepsów to spoko,
  • Odpowiedz
  • 1
@zubrwpuszcze Jak robisz te wszystkie rzeczy co wymieniłeś i chcesz po prostu polepszyć wygląd bicepsu, klatki i brzucha to tym bardziej polecam kettle i kalistenike zamiast gryfów i kółek bo się nie wypłacisz a korzyści względem wydanego kwitu moim zdaniem niewymierne. Ja mam 41cm biceps a jedynym ćwiczeniem jakie od daaawna na niego robię jest podciąganie podchwytem, ćwicząc nie pod hipertrofię a pod sporty walki
Skuner - @zubrwpuszcze Jak robisz te wszystkie rzeczy co wymieniłeś i chcesz po prost...

źródło: temp_file6217989227842325208

Pobierz
  • Odpowiedz
Mirki da się zrobić domową siłownie tanim kosztem ale trzeba się trochę napracować.
(To porada trochę dla gimbazy, ale jak się hajs nie zgadza to trza kombinować)

Napełniasz 5L butle po wodzie piachem na maxa, ze sznura na pranie robisz zawieszkę, zaciskasz metalową obejmą do rur i masz odważnik 10-12KG. zrobisz takie cztery i masz 50Kg darmowego obciążenia. Poszukaj w okolicy wacowni rur, tam za parę złotych kupisz 2 metrowy pręt o średnicy 25-30mm i masz sztangę. Z obejm do rur zrobisz ograniczniki na sztangę żeby ciężar się nie zsuwał.

Z trzech taboretów kuchennych masz łąweczkę, a z dwóch krzeseł(dociążonych) stojak na sztangę. Z 1,5L butelek napchanych piachem masz hantle 3,5Kg. Z 2L i 3L butelek po kujawskim które mają wygodny chwyt masz hantle 4,5kg i 6,5kg. Do nich też robisz zawieszki i możesz dokładać na sztangę. Możesz też napchać mniejsze butelki 1L i 0,75L żeby płynniej regulować ciężar na sztandze. To na początek wystarczy :)
  • Odpowiedz
  • 1
@zubrwpuszcze Wcale nie głupie! Kettel to po prostu kawał żeliwa, każdy się nada ale bardzo ważna rzecz - grubość chwytu między 12-13cm, nie więcej, a jeśli nie masz dużych rąk to szukaj tych bliżej 12cm. Zbyt gruby chwyt sprawi że będziesz wojował z utrzymaniem go w rękach zamiast szlifować technikę ćwiczenia. Tanie Kettle z allegro mają często za grube chwyty bo mam dwa takie i odradzam. Sprawdź Decathlon a od siebie
  • Odpowiedz