Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Czyli plan koalicji jest taki:
- wkurzyć młodych przez pompę na nieruchomościach
- wkurzyć przedsiębiorców poprzez wprowadzenie podatku zdrowotnego 9% bez względu na formę rozliczania
- wkurzyć młode julki przez blokowanie aborcji

Witamy pan pis 2028
  • 63
  • Odpowiedz
@onomatopejusz Rządy można podzielić na dwie kategorie. Te, które spełniają obietnice wyborcze i te, które nawet nie myślą ich spełniać. Koalicja nadal się nie nauczyła, że spełniając kilka z 100 obietnic jeszcze nie trafia sie do tej pierwszej grupy. A w Polsce przecież lubimy grupę nr 1.
  • Odpowiedz
  • 1
9% jest ok, ale z tym że nie płacę jeżeli w miesiącu zarobiłem poniżej minimalnej krajowej
  • Odpowiedz
przyklad jak zadzialal 9% u mnie, placilem 900 zusu xD place 2100 XD


@Windows98: Jeszcze niedawno była tutaj nagonka na przedsiębiorców jak rząd chciał wrócić do ryczałtowej stawki, że przedsiębiorcy to najbardziej roszczeniowa grupa w Polsce. XD Oczywiście obok lekarzy, górników, nauczycieli, mundurowych, matek, seniorów i wszystkich innych, którzy w danej chwili chcieliby poprawy sytuacji.
Ja tam mogę płacić te 9%. Problem jest taki, że ile by hajsu nie szło na NFZ to poziom jest bliski zerowego. Mnie osobiście ratuje legitymacja ZHDK, ale reszta czeka do specjalisty "na cito" kilka miesięcy, albo i dłużej. Przy każdych wyborach jest dyskusja typu:
Opozycja: hurr durr, roczne kolejki do specjalistów, tak nie może być!!
Rząd: W ubiegłych latach wydaliśmy na służbę zdrowia 2137 miliardów, to najwięcej ze wszystkich
  • Odpowiedz
to mogą mieć problem z nowym prezydentem xD


@mch0588: no jak dadzą czaskowskiego znowu i jego płonącą planetę to powodzenia. Jest duża szansa, że sam odpuszczę wtedy drugą turę.
  • Odpowiedz
Mam JDG, zatrudniam 4 osoby na zlecenie. Chce rozwijać gabuent terapii. Tego typu opodatkowanie mnie zabije. Gorzej że dla mnie innej opcji nie ma, nie ma czegoś takiego jak etat albo praca w korpo.

@elmas-znaczy-diament

@onomatopejusz:

> wkurzyć przedsiębiorców poprzez wprowadzenie podatku zdrowotnego 9% bez względu
  • Odpowiedz
@Windows98: może płacisz i więcej, ale te 900 jeszcze zobaczysz jako swoją emeryturę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Ethernit nie mam pojęcia jak uchowali się jeszcze ludzie, którzy myślą, że urodzeni w latach '90, będą mieli emeryturę. Człowieku, miej ty rozum i godność i poczytaj w jakim stanie jest ZUS. Z roku na rok coraz większe dopłaty z budżetu państwa, a społeczeństwo sie starzeje, tzn. jest
  • Odpowiedz