Wpis z mikrobloga

Jeśli komuś się chce, może prześledzić moje wpisy z ostatnich lat na tagu #bekazpisu #tvpis. Jestem wyborcą KO, nie jest to moja wymarzona partia, ale i tak uważam, że 15 października dokonaliśmy czegoś niezwykłego i usunęliśmy największy rak w historii III RP jakim było PiS, a Donald Tusk w porównaniu do innych polskich polityków jest z innej ligii politycznej.

Trudno w to uwierzyć wyborcom innych partii, ale nie potrafię udawać, że wszystko jest w pyte i Donald zbawca narodu jest nieomylny. Z wielkim niepokojem patrzę dokąd zmierza ta koalicja, właściwie nie rozumiem jak można powoli niszczyć tak świetną szanse jaką otrzymaliśmy 15 października. Szansę daną głównie od ludzi młodych, którzy mieli dość pisu, ludzi którzy poszli głosować pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz.

Nie rozumiem skąd od początku ta chęć uczknięcia z elektoratu PiS - babciowe, 800 plus, kredyt 0%, szybki wzrost minimalnej. Większość wyborców demokratycznej koalicji chce po prostu uczciwie zarabiać i nie być okradanym przez państwo i landlordów.

Bez żadnej "młodzieżowej" ustawy ta koalicja nie ma szans. Aborcja nierealna w tej kadencji, to pewne ale chociażby nie wiem, legalizacja hehe zielska, czy zmniejszenie wplywu kościoła w państwie. Cokolwiek co pokaże młodym ludziom, że warto iść na wybory.

Zamiast tego mamy BK 0%, który był powodem napisania przeze mnie tych żali. Nie znam doslownie ani jednej osoby, która popierałaby ten projekt. Jeśli to wejdzie w życie to ręka mi mocno zadrży przy następnych wyborach, a jestem pewny że spora część zostanie po prostu w domach.

Rozliczanie PiS jest świetne, ale tego paliwa starczy na max 2 lata. Ludzie zapomną, a Jaruś wróci na białym koniu przy frekwencji ledwo 50%. Ehhhh

#nieruchomosci #sejm #polityka #bekazpo #zalesie
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eleganckichlopak: Coś mi się zdaje, że ten projekt jednak wywali się na łeb. Już NBP, MF czy MS wczoraj po nim jechały, PL2050 i Lewica są przeciwko, więc KO i PSL żeby przepchnąć ten projekt będą musiały szukać poparcia w PiS, a pewnie za wszelką cenę będą chcieli tego uniknąć. Na dziś szanse, że ten projekt wejdzie w życie oceniam bardzo bardzo nisko.
  • Odpowiedz
eśli to wejdzie w życie to ręka mi mocno zadrży przy następnych wyborach, a jestem pewny że spora część zostanie po prostu w domach.


@eleganckichlopak: juz tu pisalem swoje wysrywy w tym temacie, ale sie powtorze. Jak wejdzie bk0 ktora spowoduje kolejna pompe to pojde i postawie krzyzyk na pis. A dlaczego? bo jak isc na dno to razem, bo w prawdzie nic mial nie bede


ale za to
  • Odpowiedz
Donald Tusk w porównaniu do innych polskich polityków jest z innej ligii politycznej.


@eleganckichlopak: Z Okręgowej Ligi Seniorów.

Trudno w to uwierzyć wyborcom innych partii, ale nie potrafię udawać, że wszystko jest w pyte i Donald zbawca narodu jest nieomylny. Z wielkim niepokojem patrzę dokąd zmierza ta koalicja, właściwie nie rozumiem jak można powoli niszczyć tak świetną szanse jaką otrzymaliśmy 15 października. Szansę daną głównie od ludzi młodych, którzy mieli dość pisu, ludzi którzy poszli głosować pierwszy i prawdopodobnie ostatni
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: ja się obawiam, że mnóstwo ludzi którzy głosowali 15 października po prostu się zniechęci i nie pójdzie na następne wybory, bo po co. Dali kredyt zaufania i wyszło jak zwykle. A PiS akurat ma bardzo stały i zmotywowany elektorat, więc przy niskiej frekwencji znowu mogą wygrać i wtedy dopiero będzie kosmiczny burdel
  • Odpowiedz
babciowe, 800 plus, kredyt 0%, szybki wzrost minimalnej.


@eleganckichlopak: z czego 800 plus to chyba jeszcze pisowcy przegłosowali 0 pracy trzeba było dołożyć, minimalna podobnie, kredytu 0% nie ma, to tylko nad tym babciowym musieli chwile popracować i to jest chyba zagadka. Tusk nie lubi pracy, nie lubi projektów gdzie coś trzeba robić i to się udziela jego ludziom. Jeżeli akurat wyborcy chwilowo oczekują stagnacji to idealnie, bo pod tą
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: Weź mi wytłumacz, w czym PO jest lepsze od pis, skoro dosłownie wszystkie najważniejsze swoje projekty, uwaliło bo koalicja jest rozstrzelana od lewa do prawa i nie potrafi dla dobra ogółu jednej małej rzeczy ogarnąć.

Doprowadzi to tylko i wyłącznie do tego, że następne wybory PiS wygra z 51% poparciem.

I przypominam że mamy w Polsce demokracje, więc agresywna retoryka w stylu "pokonamy zło" w odniesieniu do PiS to skrajna nieodpowiedzialność, bo skoro poparcie w narodzie dla pis jest, to może warto jednak przekonać tych ludzi do swojej wersji
  • Odpowiedz
Legalizacja zielska jest nieopłacalna dla tych, którzy zarabiają na obecnym stanie rzeczy a oni wypłacają na to pieniążki, żeby się ten stan rzeczy


@GOHAN: A ja właśnie na legalizację bym stawiał. Czarny rynek i tak już pewnie mocno stopniał po legalizacji MM, wszyscy których znam kupują głównie w aptece. Wiadomo dzieciaki pewnie dalej muszą kombinować z dealerami, jacyś hardcorowi palacze pewnie też (może naiwnie zakładam, że lekarze nie wypiszą tak
  • Odpowiedz