Wpis z mikrobloga

  • 153
@125procent: obrazki generowane przez AI stały się tak powszechne że mam wrażenie takiego meh. Zwyczajnie stały się dla mnie bezwartościowe, a że są bardzo charakterystyczne to na pierwszy rzut oka widać tam brak ludzkiej ręki.

Nic ostatnio mnie tak nie cieszy jak dobry pixelart , na szczęście z tym Ai sobie nie radzi.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Ja mam tak że czytając tekst napisany przez AI, oglądając obrazek czy film generowany przez AI odczuwam dziwny niepokój. Niby na pierwszy rzut oka jest wszystko ok, ale twój mózg czuje że zostało to wygenerowane przez bezduszną maszynę i nie ma tam ręki człowieka. Ciężko opisać to uczucie. Trochę jak patrzenie na manekina/robota który zbyt mocno przypomina człowieka
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ai na obrazkach? Opatrzyło mi się, brak szumu (nawet najmniejszego) plastikowa skóra (plus bardzo częste błędy na zębach, palcach) dziwaczna głębi ostrości i śwaitło które nie ma za wiele sensu. Chociaż zdarzają się naprawdę dopracowane rzeczy- nie wszystkie wyłapię.

Przy rzeczach ilustracyjnych widać to zdecydowanie bardziej.

Istnieje taki termin jak „dolina niesamowitości”- i w obrazkach ludzi generowanych przez ani często to właśnie czuję- podświadomie wiele rzeczy mi nie gra.
  • Odpowiedz
  • 1
@Retiarius_oma nie zawsze, jak ktoś nie korzysta z tych darmowych gówno programów, to czasem ciężko. Sam się łapie czasem że zastanawiam czy to ai czy prawdziwe foto.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: obrazki AI mają specyficzną kompozycję, światło i są takie… nienaturalnie gładkie, plastikowe.

Bardzo szybko można nauczyć się je odróżniać, bo po zobaczeniu kilku obrazków AI można uznać, że widziało się je wszystkie.

Często na jakichś grupkach dla boomerów są wrzucane przez boty zdjęcia z wygenerowaną babcią z tortem i podpisem „mam dziś setne urodziny, nikt nie złożył mi życzeń”. Te babcie są niesamowicie pomarszczone i gładkie jednocześnie, ale wielu
  • Odpowiedz
@dqdq1: AI klęka gdy trzeba wygenerować coś więcej niż goła baba. Widać że AI nakramiono dużą ilością zdjęć ludzi, natomiast gdy trzeba wygenerować całą scenę to większość elementów nie ma sensu. Do tego oglądając obrazki AI mam ciągle wrażenie że już je gdzieś kiedyś widziałem, to już się robi nudne
  • Odpowiedz
Zwyczajnie stały się dla mnie bezwartościowe, a że są bardzo charakterystyczne to na pierwszy rzut oka widać tam brak ludzkiej ręki.


@dqdq1: Zawsze były bezwartościowe. Cały ten fejm graficznych AI to bańka spekulacyjna jak obrazki małp za $ i tylko technofile się tym zachwycają.
  • Odpowiedz
a że są bardzo charakterystyczne to na pierwszy rzut oka widać tam brak ludzkiej ręki.


@dqdq1: Jak się umie generować to naprawdę nie widać różnicy. Widziałem kiedyś nawet na wykopie jak jakiś wielki wróg obrazków AI jako "ładny ludzki obrazek" nieświadomie dał obrazek AI xd
  • Odpowiedz
https://www.pixelfy.ai/ no #!$%@? se nie radzi xD


@Massiv: zobacz sobie na pixelki które są tam zaprezentowane i powiedz że to dobry pixelart... albo wyglądają jak powiększone grafiki, albo jak takie nadziubdziane pixelarty z dawnych lat. Nie widziałem jeszcze znośnych pixelartów od ai, większość generatorów to w ogóle tworzyła obrazki o różnej wielkości pikseli.
  • Odpowiedz
@Massiv: pierwszo słyszę że sobie nie radzi, ale po Twoim linku widzę że rzeczywiście sobie nie radzi. Nie wiem nawet czy to pixel artem można nazywać, a koło czegoś dobrego to to nie stało.
  • Odpowiedz