Wpis z mikrobloga

Szukam mieszkania i koleżanka mówi mi, że u niej na osiedlu jest domek szeregowy wystawiony na sprzedaż- wisi plakat bez ogłoszenia w Internecie. Była zapytać z miesiąc temu z ciekawości- gość chciał 450 tysięcy. Zadzwoniłem. Facet mówi, że niestety on starszy i nie ogarnia sprzedaży i internetu przez co oddał sprzedaż do biura nieruchomości na wyłączność. Dzwonię do biura, pytam o daną ulice, a tam mówią, że jest taki szeregowiec i cena 700 tysięcy do negocjacji. Widzę bardzo mała prowizja, biedni pośrednicy...

#nieruchomosci #dom #mieszkanie #deweloperka
  • 10
  • Odpowiedz
@MrArdzi: prowizja pewnie nie wynosi całej różnicy w cenie ale jedno moge potwierdzić - jeśli ktoś szuka za nisko wycenionych nieruchów to nie znajdzie ich w internecie tylko właśnie na papierowych ogłoszeniach przylepionych do tablicy ogłoszeń lokalnie, przez starszych ludzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1: Niestety, starszy facet i złapali ofiarę. Dzwoniłem na prywatny numer z plakatu i mówi, że nie może mi udzielać informacji i pokazywać prywatnie, przekazał do biura. Moi rodzice mieli takie szczęście, że kupując dom ogłoszenie było przez biuro ale bez wyłączności i pomogło im to zaoszczędzić 130 tysięcy od ceny ogłoszenia- gość sam chciał 100 tysięcy mniej na start i jeszcze dostali zniżkę na naprawę dachu.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: to w oóle legalne, że gosc nie moze sam sprzedac swojego majatku?
Ja rozumiem, że wyłącznosć na klientów których przyprowadzą ale jak on sam załatwi sobie klienta ? xD
  • Odpowiedz
@Zly_On: Tak na logike by właściciel nie mógłsam dysponować swoim majątkiem to hjuż chyba musiała by nie być umowa pośednictwa tylko jakieś pełnomocnictwo.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: nie nie.

Sprzedać możesz, nikt Ci nie broni. Ale oni mają umowę spisana na jakiś procent, i mają karę umowną w przypadku jeśli sprzedasz na własną rękę, wrzucają to jako usługa reklamowa, którą każdy może dać jaka chce i #!$%@?
  • Odpowiedz
@MrArdzi: pamiętam "pałacyk" we Wrocławiu i tamtejszą tablicę ogłoszeń. Można było wyrwać mieszkania praktycznie za darmo od starszych osób. Później tablicę odkryli flipperzy i wszystko popsuli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz