Wpis z mikrobloga

Czy automatyczne kostkarki wbudowane w lodówki to spoko sprawa, czy nie ma sensu dopłacać? Jakie macie doświadczenia?

#agd #budujzwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czz17: To jest coś genialnego :) tylko dobrze mieć model z podpięciem do wody bezpośrednio, osobiście uważam to za drugi najlepszy zakup dla nowego domu jaki zrobiłem :)
  • Odpowiedz
@czz17:
U 99% ludzi, którzy taką zakupili kostkarka się marnuje bo jednak czasem trzeba to czyścić, a przy użytku od czasu do czasu już w ogóle.
U 1% jest używana non-stop.
Pytanie do której grupy należysz (naprawdę, a nie Ci się wydaje) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czz17: Nie wiem ile w tym co @Aramil jest prawdy, ale ja lodu używam bardzo dużo, szczególnie w okresie letnim,, dziennie to pewnie z pół kg tylko na mnie zejdzie :)
  • Odpowiedz
@czz17 nie wiem, skąd @Aramil ma swoje dane i jakie elementy wymagają czyszczenia (???), ani co według @Catmmando ma się zepsuć. Nie sądzę, by mieli doświadczenie z takim sprzętem w praktyce.
Dla mnie to must have. Co kilka miesięcy wymiana filtra (kilkadziesiąt złotych, 5-10 minut roboty), poza tym bezobsługowe. Lód w kostkach i kruszony na zawołanie bezcenny, zimna woda do picia też, jeśli - jak ja - wolisz niegazowaną
  • Odpowiedz
@czz17: dla mnie takie coś ma minus bo zajmuje miejsce w lodówce i mniej możesz wsadzić, nie masz paru półek na drzwiach.
Lód mogę sobie zrobić w kostkach.
  • Odpowiedz
@lobo: a stelaż podtynkowy jakiś specjalny potrzeba? Pewnie zgłębiałeś temat; jest coś lepszego stosunek cena do jakości/funkcji? Lepsze są z podłączeniem ciepłej i zimnej wody, czy takie jak ta dakota?
Dzięki.
  • Odpowiedz
@appmstt: nie stelaż zwykły styknie, można taniej to zrobić są deski z tą funkcją. Ogólnie jak szukałem to coś co nie było deską to ta dakota była najfajniejsza bo szukałem takiego co się wysuwa. Te z podpięciem cieplej wody tanie to wszystkie miały bidet "sztywny".
  • Odpowiedz
@czz17: mam u siebie kostkarke z dyspenserem zimnej wody. Używane non-stop, dodatkowo gazuje tą wodę w sodastream więc zapomniałem co to kupowanie wody w sklepie.

@r5678: nie każda tak ma, moja np. mimo całego tego mechanizmu dalej posiada półki.
  • Odpowiedz
@czz17 nie wiem, skąd @Aramil ma swoje dane i jakie elementy wymagają czyszczenia (???)

Z rozpytywania po znajomych i czytania w necie jakoś 5 lat temu. I czyszczenia wymaga właśnie pojemnik/filtr. Przy pytaniach osobistych niemal wszystkie odpowiedzi to było właśnie "woda zaśmierdła, a nie chce mi się czyścić/filtr kosztuje", w necie raporty o odpowiedziach jw. lub żale że rzadko używają a półek brakuje. Poza jednym rodzynkiem gdzie dzieci lemoniadę, a
  • Odpowiedz
@r5678 to rozwiązanie z lodówek side by side, one i tak są duże.
@Aramil ok, te z pojemnikiem to syf i tam woda może zaśmierdnąć. Te z podłączeniem są praktycznie bezobsługowe - filtr kosztuje 50 zł na Allegro i wymienia się go dwa razy w roku.
  • Odpowiedz