Wpis z mikrobloga

@Musze_wygrac_zycie:

Ale Ty wiedz, że antynatalizm to polega na tym, że się nie rozmnażasz, a nie na mordowaniu ludzi upałami, suszami itp


Dokładnie, świat to jedna wielka mordownia - maszynka do mielenia mięsa.
Jak ci się nie podoba ta sytuacja to zasuwaj na dwie zmiany 16h dziennie na baterie do magazynów mocy do OZE, na elektrownię atomową, która i tak nie może powstać xD ale mnie to nie wciągaj, ja
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

Daruj sobie i zrozum wreszcie, że świat to problematyczne gówno i nie da się go "ułożyć". Zajrzyj sobie tutaj (link) jakie inne cudowne problemy czekają "ludzkość" i daruj sobie umoralnianie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi "celowo" i świadomie nowej istoty do tego syfu, a ja te 20 lat muszę jakoś dokończyć na węglu.


By się legalna eutanazja przydała co nie, dla każdego komu źle.
  • Odpowiedz
Podobno elektrownie wiatrowe, wodne, słoneczne, atomowe? Co jeszcze jest potrzebne do niezagłodzenia ludzi? Pytam, bo nie wiem


@Musze_wygrac_zycie: energia elektryczna to nie jest jedyna energia jakiej przebudujemy. Całe rolnictwo i transport produktów rolnych to maszyny na diesla. Nawozy sztuczne pochłaniają mnóstwo paliw kopalnych. Energia cieplna w procesach przetwórstwa żywności oraz na zwykłe potrzeby grzewcze to paliwa kopalne. Jeśli usuniesz jednym pstryknięciem palca wszystkie paliwa kopalne dzisiaj to za rok większość
  • Odpowiedz
@P35YM1574: Powinno się wprowadzić przymusowy recykling zużytych akumulatorów, aby odzyskiwać materiały do ich produkcji, aby można było zelektryfikować jak najwięcej, dobrze mówię?

Albo upadniemy za 30 lat spalając paliwa kopalne albo za rok, jeśli przestaniemy.


Matko i
  • Odpowiedz
@Kazdyziomzbierazlom: To wytłumacz w sposób trudny, rozgryzę to.

poza tym zacznij zmieniać świat od siebie - nie korzystaj ze sklepów, zamieszkaj w lesie i żyw się tym co w nim wychodujesz. Tylko czasem ognia nie rozpalaj bo co2. Daj znać jak przetrwasz zimę


Nie uważam, że takie coś ma sens, mija się to z celem, po to podejmujemy działania hamujące zmiany klimatu aby właśnie żyło nam się jak najlepiej, a
  • Odpowiedz
@Musze_wygrac_zycie: To nie paliwa kopalne są problemem tylko takie działania jak betonoza czy niszczenie gospodarki wodnej (stąd susze).

Paliwa kopalne, szczególnie ropa są wykorzystywane prawie we wszystkim - ich części. W tym nawet w medycynie czy żywności. Zwykła stal potrzebuje węgla jako składnik, aby powstać. Aby elektryki mogły jeździć pod szosach potrzeba ropy, aby zrobić asfalt. Żeby zrobić tego elektryka, tj. baterie potrzeba plastiku i stali.

itd itd
  • Odpowiedz
@Musze_wygrac_zycie: no to zacznij te działania podejmować - nie korzystaj z żadnych sklepów, sama hoduj żywność, znajdź sobie przytulną jaskinię albo wykop ziemianke. Jak chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie. Daj nam i innym przykład

Edit: nie mam zamiaru przekazywać wiedzy z zakresu funkcjonowania społeczeństwa przemysłowego za darmo, biorę 50pln za wpis ma mirko. Korki kosztują, zapytaj rodziców
  • Odpowiedz