Wpis z mikrobloga

  • 0
@kopawdupeswiniom: Wiele zwierząt posiada samoświadomość. Proponuję historię z Quory: ,,W zasadzie wszystkie, które spotykamy, my ludzie, na swojej drodze życia.

Zwierzęta podejmują świadome i rozsądne decyzje, mają uczucia i emocje a nawet tak wyrafinowane zachowania jak poczucie humoru. Na początek będzie kilka historii a na koniec odwołania do prac naukowych i wyników nowszych badań.

Polska szkoła podstawowa a potem średnia i wyższa, nauczyła mnie błędnie, jestem rocznik
  • Odpowiedz
Tutaj się nie zgadza. U osób bez obniżonego nastroju przyjemność nie wynika tylko z zaspokojenia potrzeb, ale jest stanem stałym, wynikającym z określonego i stabilnego działania mózgu. Dlatego te osoby nie popadają w myśli antynatalistyczne, nihilistyczne.


@Musze_wygrac_zycie: To nie ma znaczenia czy popadają w określone myśli. To, że niektórzy nie popadają w "myśli newtonowskie", nie znaczy, że grawitacja w prędkościach nierelatywistycznych nie działa według jego wzorów. Antynatalizm ma logiczne podstawy.
kopawdupeswiniom - >Tutaj się nie zgadza. U osób bez obniżonego nastroju przyjemność ...

źródło: image002

Pobierz
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Każda istota żywa to naturalny egoista, Ty również i to ich satysfakcja i brak dyskomfortu liczy się przede wszystkim, a nie satysfakcja lub ból ich potomstwa. Tymczasem rozmnażanie przynosi satysfakcję, a powstrzymanie się przed rozmnażaniem często dyskomfort, a nawet ból. Co wybierze żywa istota, naturalny egoista?
Gdybyś czuł to co oni, wybrałbyś to co oni.
Jednak cierpisz na anhedonię.
  • Odpowiedz
Większości ludzi to nie obchodzi, bo jest im przyjemnie, a po rozmnożeniu jeszcze przyjemniej. Tobie przyjemnie nie jest i z tego wynikają Twoje poglądy.


@Musze_wygrac_zycie: Ignorancja poszczególnych jednostek nie zmienia faktów na temat rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie wszystkie bardziej prymitywne zwierzęta niż zwierzęta z gatunku homo sapiens też nic nie obchodzi. Z ta przyjemnością po rozmnożeniu też bym się tak nie rozpędzał, bo różnie
  • Odpowiedz
Tymczasem rozmnażanie przynosi satysfakcję, a powstrzymanie się przed rozmnażaniem często dyskomfort, a nawet ból.


@Musze_wygrac_zycie: mnie to nie boli, wręcz przeciwnie.

Żywy trup nie wygra z instynktem przetrwania, nie możesz tego wygrać. To jest bardziej utopijne od wszystkich utopii.


Przypominam, co pisałem już kilka komentarzy powyżej, nikt nie przetrwa brew wszelkim instynktom.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Chęć do życia i rozmnażania ewoluowała u organizmów żywych MILIARDY lat, myślisz, że pokonasz to swoimi argumentami? Naprawdę? Serio?
Myślisz, że ludzie staną się masowo antynatalistami? Matko i córko.
W każdym razie ten temat jest dla osób bez zaburzonego instynktu przetrwania, nie dla nihilistów.
  • Odpowiedz
Chęć do życia i rozmnażania ewoluowała u organizmów żywych MILIARDY lat, myślisz, że pokonasz to swoimi argumentami? Naprawdę? Serio?

Myślisz, że ludzie staną się masowo antynatalistami? Matko i córko.


@Musze_wygrac_zycie: Nie sądzę, tym bardziej generalnie większość ludzi do debile.

W każdym razie ten temat jest dla osób bez zaburzonego instynktu przetrwania, nie
  • Odpowiedz