Wpis z mikrobloga

@SynMichaua:

To absolutnie nie jest tak, że nas nie stać na nowe


Prawda leży gdzieś pośrodku. Wiele osób zamiast kupić nową Dacię, Renault czy coś tam innego, woli kupić kilkuletnie "premium"
  • Odpowiedz
To po prostu oznacza, ze auta z lat 2005-2010 są bardzo trwałe.

@mariecziek: są, ale też wtedy wykonał się ogromny postęp technologiczny w autach i w sumie oprócz systemów i ekraników to w tych autach po 2005 roku jest nadal całkiem "nowocześnie". Pomiędzy 1995 a 2005 jest ogromna róznica, a pomiędzy 2005 a 2015 czy nawet 2020 już takiej przepaści nie ma.
  • Odpowiedz
@SynMichaua: mam dwa auta jedno 2005 - Yaris, drugie corolla Verso 2007.
Yarisa lubię za prostotę, bez zbędnych bajerów. Wsiadam i jadę .dopóki koła nie odpadną będzie jechać.
Verso się też trzyma spoko i w sumie spełnia wymagania.

Czego nie lubię w nowych autach? Na które mnie nie stać, ale czasem mam okazję jeździć takimi.
To że kierowcę traktują jak debila, wszędzie komunikaty o pasach i o
  • Odpowiedz
@Misiopysioo

@SpokojnyPan jaki to postęp się wtedy dokonał? Jedyne co mi przychodzi do głowy dpfy, dwumasa, koniec stosowania dobrej jakości materiałów we wnętrzach.


Choćby ABS, ESP. To podstawowe rzeczy poprawiające
  • Odpowiedz
Prawda leży gdzieś pośrodku. Wiele osób zamiast kupić nową Dacię, Renault czy coś tam innego, woli kupić kilkuletnie "premium"


@PiotrFr: Oczywiscie, w dodatku w wielu krajach unii czy uk, starsze auta premium maja zabójcze koszta ubezpieczenia, toteż Hans, czy Charles wybierze predzej nowa toyote aygo niz 10 letnie bmw...
  • Odpowiedz
@PiotrFr

To było wcześniej.

Niemożliwe bo każdy samochód osobowy w Europie od 2003 musi mieć obowiązkowo ABS.


To patrz
  • Odpowiedz
@PiotrFr

Niemożliwe bo każdy samochód osobowy w Europie od 2003 musi mieć obowiązkowo ABS.


Nie od 2003 tylko od 2006 i nie każdy, tylko nowo wprowadzany na rynek.
  • Odpowiedz
@mk321:

To patrz to:

Opel Astra II (np. z 2008 roku):


Patrzysz w ogóle co wrzucasz? Astra 2 była produkowana od 1998 dlatego jest tak napisane. Od 2003 nie mogłeś w Europie zarejestrować nowego auta bez ABS, więc od tego roku był w standardzie
  • Odpowiedz
@mk321:

Nie od 2003 tylko od 2006 i nie każdy, tylko nowo wprowadzany na rynek.


Nawet w linku który sam podałeś jest to, że to wyjątek i dotyczył tylko aut produkowanych w Polsce i na polski rynek. Więc tak, wszystkie auta od 2004 miały w standardzie, a 2 stare modele produkowane w Polsce nic nie zmieniają, bo i tak już wyginęły z dróg. A nie gadaj że trzeba było czekać
  • Odpowiedz
jaki to postęp się wtedy dokonał?

@Misiopysioo: chociażby lepsza jakość wnętrz w większości aut, bo wcześniej było to tylko zarezerwowane dla półki premium, system audio, kurtyny powietrzne, isofix, szybkie automaty, czujniki parkowania, bardziej dynamiczne motory, klimatyzacja to już nie taki luksus, do tego sterowana dynamicznie zaworem, więcej silników miało turbo i zmienne fazy rozrządu, lepsze reflektory, oświeltenie LED, panoramy, elektryczne szyby we wszystkich drzwiach, ABS to standard, ESP praktycznie też,
  • Odpowiedz