Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zazdroszczę tym którzy posiadają nieruchomość i wypieram to pisząc, że uwiązali się do kredytu na 30 lat albo przepłacili za mieszkanie.
Chociaż w czym ja lepszy jeśli płacę co miesiąc za najem właścicielowi mieszkania…
Jest jakieś inne pocieszenie?
#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim uwielbiam ten pikatchu face na jakichś imprezach jak ktoś na to że mam mieszkanie opowiada o tym że o nie mógłby być niewolnikiem banku i mówię mu że zamknąłem kredyt po 3 latach od jego wzięcia i teraz mam tylko 560 zł do zarządcy xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W przypadku kupowania pierwszej nieruchomości dla siebie, to czy przepłacisz nie ma w zasadzie większego znaczenia, ponieważ ta nieruchomość służy zapewnieniu podstawowych potrzeb życiowych a nie zarobienia na tej nieruchomości. Przepłacenie nie jest niczym złym. Korzyści są dużo większe. Więc w sumie nie bardzo jest sens czekania, aż mieszkania stanieją. Wybudowałem dom tymi ręcami bez kredytu, ale na pocieszenie dodam, że przez ponad 3 lata w trakcie budowy wynajmowałem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ten kredyt na 30 to każdy bierze żeby mieć jak najniższe raty, a w międzyczasie odkłada, inwestuje i nadpłaca. Ja mam w planach spłacanie w 5 optymistycznie, a maksymalnie w 10 lat.
Druga sprawa że raty + czynsz wynoszą mnie 1k taniej niż najem. Jedyne co, to własne M wymaga dużo czasu i myślenia. Nie byłem gotowy na to ile remont wymaga cierpliwości i myślenia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Ludzie bez własnego mieszkania to największe niedojdy ever.

Ciagle tylko widać te ich #!$%@? że nie chcą być niewolnikami banku i sobie wynajmują gdzie chcą xD
Tak, już widzę Mariuszku że przenosisz się do innej strony Polski bo w tamtym magazynie smrodu a nie innym lepiej sie zarabia xD Albo jak jakas Martyna robiąc kariere w sklepie odzieżowym w galerii, wynajmuje gdzieś indziej bo to kariera, która nie może ja
  • Odpowiedz
@grek_zorba: Tylko nie każdy ma taką możliwość. Jeśli wziąłeś kredyt na 400k, to by go spłacić w 3 lata musiałbyś nadpłacać ponad 11k miesięcznie. Dla wielu osób to cały ich miesięczny budżet, albo nawet i więcej.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Fix jak stopy były niskie i nadpłata jak się skończy (w międzyczasie zarabiając 4-5x tyle co % kredytu na lokacie) to mieszkanko spłacone w 5 lat dla nas jak wzięliśmy kredyt 1x zarobi roczne jako para.

Ale może wcale nie spłacimy w 5 lat, bo jak nowe stopy kiedy fix wygaśnie będą odpowiednio niskie to może bardziej będzie dla cashflow opłacać się nam płacić za % z istniejących lokat przez dłuższy czas. Amortyzacja.

„Niewolnicy banku” a więcej na tym kredycie zarobimy niż za niego zapłacimy XD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Pocieszenie takie, że jakim nieudacznikiem trzeba być, żeby nie zabezpieczyć swojego dziecka i nie kupić mu mieszkania, ewentualnie nie przepisać po dziadkach i skazywać go na pętle kredytową xD
Każdy kto ma kredyt jest dla mnie zerem jak i cała jego rodzina biedaków od pokoleń


· Akcje:
  • Odpowiedz