Wpis z mikrobloga

Najsłynniejsze zdjęcie z okresu stanu wojennego zawsze wzbudza we mnie emocje. Miałem wtedy 6 miesięcy. Urodziłem się w środku tego całego gówna, i cieszę się, że udało nam się zrzucić te rosyjskie kajdany. Nie wiem czemu niektórzy chcieliby wrócić pod skrzydła matuszki Rasiji, widocznie historia niczego ich nie nauczyła.
#prl #historia #byloaledobre #stanwojenny #80s
Pshemeck - Najsłynniejsze zdjęcie z okresu  stanu wojennego zawsze wzbudza we mnie em...

źródło: xxx

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mecenassrenas: Sam jestem prawicowcem, i to co się dzieje teraz zagotowuje moją krew. Nigdy nie przestanę być prawicowym konserwatystom. Środowisko będzie trzeba mocno przewietrzyć.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: Nie ma ludzi chcących powrotu do Rosji, oprócz marginesu typu jaszczur, czy sykulski, ale ich to garstka. 100tys. maksymalnie w szczycie popularności.
  • Odpowiedz
są "prawicowymi wolnościowcami


@mecenassrenas: prawicowi wolnościowcy to ci co najgłośniej krzyczą o budowie muru na granicy tak żeby odseparować sie od białorusi i Rosji. Po przeciwnej stronie są lewicowcy którzy tak bardzo Rosji nienawidzą że aż zapraszają do naszego kraju ludzi przysłanych przez Putina, dodatkowo popierają prorosyjskie akcje ekologiczne w europie. No ma to sens co mówisz
  • Odpowiedz
@mecenassrenas: to bardziej skomplikowane. Były grupy o dziwnych mieszankach ideologicznych. Stan wojenny miał największe poparcie wśród narodowych komunistów. Stowarzyszenie Grunwald i okolice, ale nie tylko. Bo też słynny tow. Albin Siwak. Po upadku ta grupa nagle znalazła się pod skrzydłami Rydzyka. Dostawali audycje na antenie Radia Maryja. Także taka partyjka składająca się z kilku dziadków i skinów jak Polska Wspólnota Narodowa była za przyjaźnią z Rosją. W zasadzie to co
  • Odpowiedz
  • 0
@Programista500plus: Mieliśmy chwilę normalności, tak jak Ruski, kiedy zaprosili Metallikę na największy koncert na świecie. Niczego to nie zmienia. Rosjanie odjechali w momencie, kiedy mafie bawiły się w najlepsze, a ruski przemyt do Polski był bardzo dochodowy.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: takie to byly czasy.

Moj stary byl w stanie wojennym akurst w wojsku. Po ogloszeniu zapkowali ich w ciezarowki i wywiezli do pilnowania Zachemu w Bysgoszczy (tam gdzie produkowano materialy wybuchowe dla wojska.

I na tym koniec historii bo nic ciekawego sie tam nie dzialo xd pilnowali, czasem ich zmieniali i jechali na poligon postrzelac. Ogolnie 2 lata minely na obijaniu sie, bieganiu po polu z kalachem i piciu
  • Odpowiedz
bo mają po 17-20 lat i są "prawicowymi wolnościowcami" i wierzą w dziki kapitalizm, który uczyni ich bogatymi


@mecenassrenas: Jest odwrotnie.
Mają 17-20 lat i wierzą, że w PRL ludzie żyli super, mieszkania były za darmo i nikt nie musiał pracować.
wierzą w socjalizm, który uczyni ich bogatymi.
  • Odpowiedz
@Rasteris: Podział na Puławy i Natolin to lata 50. Praktycznie nikt już z tego grona nie żyje. Póżniej ten podział że tak powiem się rozpadł. Jarruzel i wszyscy wojskowi tak naprawde nie mieli nic z tym wspólnego. Wojskowi wbrew pozorom mieli ostry konflikt z cywilami. Skąd aresztowanie Gierka i Jaroszewicza i ich procesy niby? Takim jedynym cywilem który miał u nich posłuch ze względu na przeszłość partyzancką był Moczar. Ale
  • Odpowiedz