Wpis z mikrobloga

Bardzo zabawne jest to droczenie się o męski i damski ubiór, chociaż w tej sytuacji chciałbym zauważyć iż bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej zwyczajnie nie wie gdzie jest granica. Do tej pory mnie bawi to jak dziewczyny w szkole na przykład nie rozumiały, że chłopcy mogą chodzić w krótkich spodniach bo były one normalnej długości a nie jak te u większości dziewczyn gdzie praktycznie było widać 1/3 dupy, znaczy one też mogły chodzić w spodenkach normalnej długości + sukienkach i spódnicach, ale zawsze się oto oburzały bo akurat nie można było tych co dupsko widać #modameska #modameska #logikarozowychpaskow
Cztero0404 - Bardzo zabawne jest to droczenie się o męski i damski ubiór, chociaż w t...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-07-13_060803_madamrock.pl

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Cztero0404 dokladnie. Brak limitow i poczucie bezpodstawnej wyzszosci, tutaj jest problem, a nie w tym, ze gruba czy gruby ma troche bebzola.

Gdyby chodzenie nago nie bylo prawnie zabronione oraz nieistnialo za to spoleczne napietnowanie, to baby chodzilyby nago bez problemu. Niezaleznie od wygladu ciala czy wagi, jestem tego pewien.
  • Odpowiedz
  • 0
to teraz ogarnij dlaczego męskie sutki są traktowane inaczej niż damskie i te drugie trzeba na plaży zakrywać


@krytyk1205: Może chociażby dla tego, że same kobiety zaczęły seksualizować swoje piersi tworząc z nich coś ''zakazanego'' w momencie kiedy pewna ich grupa zauważyła, że można z tego mieć korzyści. Do tego biustonosz/stanik (zwał jak zwał) pełni rolę ochraniaczy swojego rodzaju z uwagi na delikatną budowę ciała oraz tego narządu. Ile razy
  • Odpowiedz
same kobiety zaczęły seksualizować swoje piersi


@Cztero0404: większej bzdury nie słyszałam ()

Biustonosz co prawda wymyślono w starożytności " Z uwagi na odczuwaną przez kobiety bolesność piersi podczas uprawiania sportu, w greckich państwach-miastach, w których kobietom wolno było uprawiać sport, np. w Sparcie, opracowano podtrzymujące piersi opaski zwane apodesmos (noszone pod ubraniem), strophion (noszone na ubraniu) oraz ich węższe odpowiedniki, będące tylko wąskimi wstążkami wiązanymi
krytyk1205 - >same kobiety zaczęły seksualizować swoje piersi

@Cztero0404: większej ...
  • Odpowiedz
@Pharos: sutki to sutki, postrzeganie męskich i damskich sutków w inny sposób to tylko konstrukt który nie ma racji bytu. Za to jest formą dyskryminacji niby dlaczego prześwitujące sutki przez białą koszulę mają być traktowane inaczej?
  • Odpowiedz
@krytyk1205: Ponieważ męskie sutki są jak np. palec u nogi. Nie wywołują podniecenia seksualnego i nie mają żadnego ładunku. A kobiece sutki czy też biust wywołują u mężczyzn reakcję czyli podniecenie seksualne. Zobacz sobie jak wygląda taniec erotyczny męski i kobiecy. To kobiety robiąc striptease bawią się momentem zdejmowania biustonosza, bo to podnieca oglądających. U mężczyzn to tak nie działa.

Dla mnie osobiście to akurat nie byłby problem i uważam,
  • Odpowiedz
@Pharos: różne części ciała u różnych osób wywołują podniecenie seksualne. A sam fakt jego odczuwania jest tylko i wyłączenie problemem osoby odczuwającej. Z drugiej sama czynność striptease jest z założenia nacechowana seksualnie więc porównanie trochę z dupy. Ja mówię o wyjściu na plażę czy ogródek, czy braku stanika pod normalnym ubraniem które nie jest z założenia specjalnie prześwitujące
Edit: Męski cyc też może być nacechowany seksualnie
krytyk1205 - @Pharos: różne części ciała u różnych osób wywołują podniecenie seksualn...

źródło: before-and-after-812x329-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pharos: Fetysz stóp jest bardzo popularny. Czy wobec tego kobieta powinna też zakrywać stopy, bo może ktoś odczuwa podniecenie jak na nie patrzy? A jak ma zrobiony pedicure to jakaś latawica od razu? :D

Wiele osób (nie tylko kobiety xD) odczuwa podniecenie patrząc na umięśnioną męską klatę, a nie ma obowiązku zakrywania tego na plaży, w filmach czy gdziekolwiek. Nawet niektórzy półnadzy po mieście łażą.
  • Odpowiedz
@krytyk1205: Tak jak mówię, dla mnie chodzenie nawet bez stanika przez kobiety na plaży byłoby zupełnie neutralne, ale większość społeczeństwa jest bardziej konserwatywna (w tym także spora część kobiet) i uważa inaczej. To, że jakiejś mniejszości kobiet, które naczytały się za dużo o równości i patriarchacie, a potem z nudów wymyślają sobie w ministerstwach i katedrach socjologii rozwiązania polegające na zakrywaniu sutków przez mężczyzn w imię równości bo nie potrafią
  • Odpowiedz
Fetysz stóp jest bardzo popularny.


@not_me: Może i popularny, ale to dalej fetysz. A ja mowię o tym, jak reaguje większość populacji pomijając skrajne zachowania. Przecież nie tworzy się rozwiązań prawnych czy norm moralnych ze względu na fetysze.
  • Odpowiedz
czy norm moralnych ze względu na fetysze.


@Pharos: no nie byłabym taka pewna u arabów kobieta musi zakryć wszystko oprócz stóp i dłoni czyżby mężczyźni arabscy to fetyszyści stópek??

  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Przed upowszechnieniem się stanika w nowoczesnej formie kobiety nosiły gorsety i był to wymóg narzucony głównie przez mężczyzn.


@krytyk1205: Oczywiście, że tak. Jak zwykle, wszystko to wina tych złych mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°) X k#w^@ D
  • Odpowiedz