Wpis z mikrobloga

@Pawliko w cenie bardzo drogiego flagowca oczekuje flagowej wydajności. Google obiecuje długie lata wsparcia, a dostajesz procesor o wydajności 2 generacji wstecz xD
Tu nie ma żadnego pola do obrony tej decyzji.
  • Odpowiedz
@supremin1 nie no działać będzie raczej dobrze ale oprogramowanie spuchnie czy tego chcemy czy nie. Wszyscy pchają się w te AI, wideo ma coraz lepszą jakość więc edycja będzie trwała dłużej, apple teraz otworzyło drogę do gier Aaa na smartfonach i taki piksel na dzień dobry będzie miał problem. Do tego Arm zaczyna wprowadzać ray tracing (XD) i nie ma mowy żeby procesor pamiętający Galaxy s22 za te 5 lat dawał
  • Odpowiedz
@open_or_die: Ty tego oczekujesz, nie kazdy.
Ja oczekuje zeby telefon byl plynny i nie lagowal, robil #!$%@? zdjecia i zebym nie musial googlowac dlaczego aplikacja mi nie dziala i nie przychodza powiadomienia. A dokladnie takie problemy mialem z kazdym Xiaomi ktory cyferkami wciagal na tamte czasy wszystkie telefony. No i zeby bateria wystarczyla na 1 dzien.

Mam pixela 8pro i spelnia on moje potrzeby. No moze bateria mogla by byc
  • Odpowiedz
@Pawliko i teraz przechodzimy do twojego problemu z baterią xD
Jak wiadomo exynosy słyną z wciągania baterii, ten z s22 był pod tym względem wybitny. Google wzięło sobie ten procesor, lekko go zmieniło, dali ładną nazwę i pakują go trzecią generację z rzędu.

Już nawet na dużych zagranicznych forach jest pełno artykułów że ta generacja jest do pominięcia przez ten procesor. Nawet najtwardsi obrońcy z android police czy android authority zgodnie
  • Odpowiedz
@open_or_die: Z tym ze to nie jest problem, bateria nie jest ani wybitnie dobra, ani wybitnie slaba. Jest po prostu... ok, wystarczajaca bez problemu na 1 dzien pracy. Tyle.

Nie jestem zadnym obronca googla, lata mi i powiewa ta firma. Jak nowy model bedzie gówniany, to go po prostu nie kupie i tyle.
Chodzilo mi bardziej o pokazanie faktu ze cyferki w benchmarkach nie przekladaja sie wcale na całokształt postrzegania
  • Odpowiedz
@Pawliko Ja też oczekuje, by telefon był płynny, ale i Pixel 7P i 8P zdarzało się, że załadował. Na OnePlus nigdy czegoś takiego nie miałem i osobiście używało mi się ich lepiej. Przesiadłem się tylko ze względu na aparat.
  • Odpowiedz