Wpis z mikrobloga

Zdradzę wam wzrostowicze pewną bardzo skrywaną tajemnicę, którą znają tylko wtajemniczeni i nieliczni, bo piszecie i kpicie, że ceny nie spadają.

Otóż cena nierucha to jest to za co został sprzedany, a nie ciąg cyfr na ekranie.

Ja mogę wystawić nawet goowno za pół miliona, ogłosić, że ceny goowna rosną, ale czy to oznacza z automatu, że mam zysk pół miliona ze sprzedaży tego goowna?

#nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
  • 15
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Te oderwane od rzeczywistości się w ogóle nie sprzedają tylko wiszą sobie, więc zysk sprzedającego wynosi 0 złotych. Często od lat, bo wiszą takie oferty. Nie ma to jak 0 złotych zysku, faktycznie te kurniki to skarb i mieli rację, że to najlepsza inwestycja.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: W Polsce w tej chwili większość dlatego coraz więcej sobie wisi i liczba ofert rośnie.

Mieszkania w Polsce są wystawione za więcej niż w krajach, w których zarabia się 2-3 razy tyle to co za debil miałby to kupowac? Tylko skrajni idioci kupiliby w tej cenie jak za 10 lat to będzie nic nie warte, bo kraj jest wymierający ma armię emerytów i niewydolny NFZ
  • Odpowiedz
@#!$%@?: A co mnie to obchodzi jak po pierwsze w Polsce GUS podaje dane na temat wynagrodzeń z d.... bierze wynagrodzenia nie uwzględniając małych firm i jeszcze z premiami, a poza tym struktura zarobków w Polsce jest taka, że ta średnia jest zawyżona przez IT i górnictwo, a 90 procent społeczeństwa zarabia g...

Podaj takie same dane, ale do dominanty, lub mediany w danym kraju, a nie średniej to będą wiarygodne.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Wiem, że w Polsce jest jedną z większych dysproporcji zarobków. Wiadomo, że wszędzie tak jest, ale my się wybijamy na tym tle, że mały odsetek zarabia prawie wszystko, a 90 procent populacji goofno.

Poza tym to co wy robicie to jest jedno wielkie wyparcie tego co się aktualnie dzieje, a nie my.

Ceny nieruchów są odklejone, skandaliczne i przeholowane totalnie w Polsce jak nigdzie indziej.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ale tak jest. Poza tym jak GUS liczy średnie wynagrodzenia to bierze trzynastki, czternastki, piętnastki, tą najwyzszą pensje w roku.

Dlaczego ludzie się wściekli jak podali, że średnia kraju to niby 8 k brutto?

Bo 90 procent Polaków na oczy nie widzi nawet 5 k netto miesięcznie.
  • Odpowiedz