Wpis z mikrobloga

Jestem teraz na wakacjach all inclusive w Turcji i naszły mnie takie przemyślenia, że ludzie są po prostu okropni i ohydni (oczywiście nie wszyscy, ale chyba większość) :
Chamstwo na każdym kroku, przepychanie się, wpychanie w kolejki,
Patrzenie się chamsko na cycki i dupe w stroju kąpielowym, to że jestem na basenie nie znaczy że chce abyś się na mnie wpatrywał,
Traktowanie innych jak śmieci, zero przepraszam, dziękuję, proszę,
Branie ogromnych ilości jedzenia i picia po to żeby zostawić innym do posprzątania i wyrzucenia,
Walki o leżaki i miejsca do siedzenia, gonitwy i kłótnie z innymi,
Palenie fajek wszędzie i zawsze, przy jedzeniu na tarasie, brodziku z dziećmi. Chcę to pale, a inni niech wdychaja mój smród,
Darcie mordy bez względu na porę dnia i nocy,
Słuchanie muzyki że swoich gówno glosniczkow na basenie, oglądanie na głos jakichś gówno tick tockow czy innego badziewia w hotelowym lobby czy restauracji,

Dawno nie byłam na all inclusive i może po prostu robię się za stara i dretwa na tego typu wypoczynek.

Aaa, i nie jest to jakiś tani hotel z patusami, a 4* podobno 'premium experience'. Ludzie ogólnie z całej Europy, najwięcej Polaków, Czechów, Ruskich, Bulgarow, Turków, trochę mniej Niemców, Brytyjczykow, Francuzów ale z tego co zauważyłam to narodowość nie ma znaczenia jeśli chodzi o zachowanie.

#wakacje #turcja #przemyslenia
  • 34
  • Odpowiedz
@I-like-flying-high: ostatnio na katalońskiej plaży starałem się zrobić obserwacje kto się patrzy na dupy w stringach i wyszło mi że literalnie wszyscy, tzn jak wchodzi miss z gołym pośladem to ściąga wzrok obu płci, jedyna różnica to że starsi faceci potrafią się potem lekko przywiesić a reszta po rzuceniu okiem odwraca wzrok
fun fact - facet w stringach też zwraca uwage i też płci obojga

nigdy nie rozumiałem twojej logiki.
  • Odpowiedz
@I-like-flying-high: W kurortach tak jest. Tak jeździ albo starsze pokolenie, które samemu nie umie sobie zorganizować, ci bardziej leniwi, albo ci, którym to odpowiada. Wielkie hotele warto omijać, jak i najlepiej całe typowo kurortowe miejscowości. Sporo teraz ciekawych noclegów można ogarnąć, no ale all inclusive może nie być.
  • Odpowiedz
@I-like-flying-high: w miejscu publicznym każdy może się gapić, co więcej - każdy może nawet filmiki nagrywać, byle potem nie publikował.
Jak ci przeszkadza że twój własny wizerunek może podlegać gapieniu się/ocenie w przestrzeni publicznej to go zmień. Tego że każdy ma wolność gapienia się zmienić nie możesz.

Chyba że narzekasz na zasadzie "omójborze, ludzie pierdzo i bekajo"
  • Odpowiedz
@thorgoth: teoretycznie może ale są jeszcze zasady dobrego smaku i wychowania. Czy według ciebie jest ok jak ktoś zacznie kobiety nagrywać z bliska w strojach kąpielowych? Bo teoretycznie może?
Jak inaczej poza pełnym ubiorem miałabym zmienić swój wizerunek na basenie przy 40 stopniowym upale?
  • Odpowiedz
Czy według ciebie jest ok jak ktoś zacznie kobiety nagrywać z bliska w strojach kąpielowych?

@I-like-flying-high: pewnie nie jest ok natomiast granica dobrego smaku jest bardzo umowna i dla każdego leży gdzieś indziej. I dlaczego akurat nagrywanie kobiet ma być jakieś szczególnie naganne?

Nachalne gapienie się może i jest pozbawione smaku ale postawa "przystojny alvaro niech się gapi ile chce ale brzydale odwracają wzrok" jest gorsza. I mobilizuje wręcz do
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: ale właśnie o to mi chodzi, wszystko co opisałam to moje własne odczucia, wszystko jest w pełni legalne i innym może nie przeszkadzać ale dla mnie granicą dobrego smaku na pewno była przekroczona we wszystkich sytuacjach o których pisałam.
  • Odpowiedz