Wpis z mikrobloga

#gielda

Zawsze uwazalem ze gielda jest mega trudna, wymaga wyczucia, intuicji i szczescia. Moja dziewczyna wrzucila 200 dolcow i stawia to co jej jakis tam gosciu z fejsbuka z "firmy" (biora 2% od zysku) mowi jej co ma kupowac.

Ja z niej cisnalem ze MLM, ze piramida, ze ja w uja zrobia. Ona z 200 dolcow zrobila 1000 w miesiac. A teraz za namowa typa wrzucila 3000 dolcow i w 1 dzien zarobila 1000$. WTF?

Moze mi to ktos wytlumaczyc?
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usunalem_konto_przez_mase: Jak już wymyślasz takie historie z d--y, czy to w sumie ty czy twoja dziewczyna, to zastanów się najpierw jak gościu z fejsbuka miałby niby rozliczać ile to zysku ona wyrabia i jak egzekwować odbieranie swoich 2 %.

Póki co 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
Tak myślałem, że takie odpowiedzi beda, to nie bait, nie mam zamiaru niczego reklamowac.

Czyli tylko szczescie nowicujsza to jedyne logiczne wytlumaczenie? Tylko to tez tak ciezko wytlumaczyc , bo to gosciu mowi co stawiac. Wczoraj stawiala na jakis amerykanski militarny przemysl - zreszta nie chce wam sie tu tlumaczyc, chce samemu to zrozumiec, bo dla mnie to niepojete. Jak rozumiem, wytlumaczenia logicznego tez nie macie? xD
  • Odpowiedz
ze ja w uja zrobia. Ona z 200 dolcow zrobila 1000 w miesiac. A teraz za namowa typa wrzucila 3000 dolcow i w 1 dzien zarobila 1000$. WTF?


Moze mi to ktos wytlumaczyc?


@usunalem_konto_przez_mase: jeśli ona te pieniądze wpłaca do niego to zaraz typ będzie ją próbował namówić na jakieś dziwne inwestycje krypto lub coś innego za większe sumy i stracicie wszystkie pieniądze. Jeśli ona sama inwestuje a tylko on
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke Dziekuje za pierwsza odpowiedz do ktorej moge sie odniesc.

Sama stawia i on mowi co ma robic i wlasnie ma chyba to wyjatkowo niespotykane szczescie, bo sie czuje jak idiota, ktory mowi ze sie nie da, a ona moja miesieczna pensje z gieldy cisnie "bawiac sie" (fakt, ze mamy 3k $ tez pomogly)

Zainwestowala w RTX i RHEINMETALL wczoraj ok 16 (edit: tutaj gadam glupoty, nie wiem o ktorej zainwestowala,
  • Odpowiedz
@usunalem_konto_przez_mase: jak zarobi to koleś dostanie 2% z zysku, jak straci to koleś nie zarobi ;) po prostu przerzucił na nią ryzyko. Zakładając, że to prawdziwa historia, to skoro tyle zarobiła w krótkim czasie to gra na dźwigni i zaraz zapewne wyczyści konto. Wróć tu za kilka miesięcy i powiedz jak jej idzie, bo takie strzały zwyczajnie mogą się zdarzyć.
  • Odpowiedz
@nilmerg: Musialem wygooglowac, co to jest gra na dzwigni ;-), nie wydaje mi sie, zeby tak bylo, chociaz mam za malo informacji od niej, zeby powiedziec w 100%, ale mysle ze gra tylko za wlasne. Co do drugiej czesci zdania to wlasnie tak mysle, ze ta bedzie niestety, bo cos zbyt piekne to jest zeby bylo prawdziwe. Niestety ja wykopu prawie nie uzywam, wiec pewno zapomne napisac jak wszystko p-------e,
  • Odpowiedz
teraz za namowa typa wrzucila 3000 dolcow i w 1 dzien zarobila 1000$

Zainwestowala w RTX i RHEINMETALL wczoraj ok 16

co to jest gra na dzwigni ;-), nie wydaje mi sie, zeby tak bylo


@usunalem_konto_przez_mase: doceniam, bo już nawet nie wiem czy to bait w baicie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zainwestowala w RTX i RHEINMETALL wczoraj ok 16 (edit: tutaj gadam glupoty, nie wiem o ktorej zainwestowala, o 16 mi powiedziala jak z pracy worcilem) te wieksze hajsy, tych mniejszych inwestycji nie pamietam.


@usunalem_konto_przez_mase: no to chyba twoja dziewczyna coś się pomyliła bo rtx i RHEINMETALL urosły wczoraj o 1.5%-2% maks a nie o 35% tak jak piszesz. Tak jak wyżej ktoś wspomniał musiała grać na dźwigni co oznacza że
  • Odpowiedz
Musialem wygooglowac, co to jest gra na dzwigni ;-), nie wydaje mi sie, zeby tak bylo


@usunalem_konto_przez_mase: no pisałeś, że zainwestowała w RTX i RHEINMETALL i w 1 dzień zarobiła 1k dolców inwestując tylko 3k, a te spółki to miały wzrost 1-2%. Pomyśl ile straci jak spółka spadnie o 2-3% a ona obstawi przeciwnie.
  • Odpowiedz
@usunalem_konto_przez_mase: tak, na dźwigni po prostu wywali pozycję jak braknie hajsu na jej zabezpieczenie, chodzi mi po prostu o to, że taka gra to trochę loteria, równie dobrze możesz obstawić mecz, ale nawet jak trafisz raz czy dwa, to nie znaczy jeszcze, że to dobry sposób na pomnażanie kapitału
  • Odpowiedz