Wpis z mikrobloga

@Adamfabiarz: Bez sensu, pomyśl o jednym, że w sytuacji awaryjnej jak będzie musiał nagle przyspieszyć, np. przy wyprzedzaniu i mu zabranie obrotów, to już nie będziesz musiał płacić swoim pracownikom. Czasy Maliny już raczej bezpowrotnie minęły
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ale ty wiesz, że jest to głupie, nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla użytkownika auta? Jak można w aucie, które nie dość że nie ma mocy, to jeszcze osiąga ją pewnie dopiero przy 6000 obrotów, założyć limiter na 4000? Nie mówiąc o tym, że w czasie manewru może braknąć zakresu i będzie spory problem.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: zbyt łaskawy jesteś i będa sobie folgować. 115 km/h? To może być zabójcza prędkość zwłaszcza w rękach kogoś kto nie prowadził nigdy tak dynamicznego wozu. Ciężarówki mają kagańce do 90 km/h i dają radę a osóbka jest sporo lżejsza. Przemyśl to jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
@grzesiu30790: Przejechałem w 25,5 miesiąca 85 tys. km tym autem i nie miałem takich sytuacji, aby trzeba było przyśpieszyć do 140.

@telemach20 To trzeba nie wyprzedzać wtedy gdy się nie da i/lub zaniechać manewru wyprzedzania. Każdy pracownik będzie poinformowany, że blokada na 4000 obr. Poza tym auto w rękach pracowników będzie jeździło w >95% pod autostradach, a tam od wyprzedzania tirów jest lewy (i ewentualny środkowy) pas.

@Karbon315 Max moment obrotowy w tym auvie jest przy 3000 - 4300 obr. Także w zakresie 3000-4000 obr ma 50-55 z dostępnych 60 KM.
Nie wiem o jakim manewrze mówisz. Auto będzie latać w >95% po
  • Odpowiedz
Auto będzie latać w >95% po autostradzie w rękach pracowników.


@Adamfabiarz: co robić? Jakie latanie? Co najwyżej irytowanie innych uczestników ruchu bo wjedzie taki na lewy pas i więcej niż 115 nie pojedzie.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: masz tam skrzynię automat czy manual?

Bo jak manual to jak zapobiegniesz wrzuceniu II biegu przy tych 115km/h? Chociaż jest szansa że silnik się nie przekręci jeszcze na takich obrotach. A jak ktoś uparty to może i by I bieg wrzucił.
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k: Manual. Raczej nie da wrzucić tak biegu, a jeśli da radę to zaraz mu zwolni obroty do 4000, nie wiem nie znam się aż tak.

@ondraszek Ludzi z ogłoszenia?

@Karbon315 Inni uczestnicy ruchu nie zapłacą ani za paliwo, ani za serwis szybciej zużuwających się elementów samochodu w tym silnika.
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k: Właśnie przed chwilą przetestowałem to co pytałeś, bo auto już odebrane.

Jechałem 108 km/h na 4. biegu mając 4000 obrotów i szybciej nie chciał jechać. Zredukowałem na trójkę i miałem wciśnięty gaz do maxa. Przez sekundę podskoczyło mi do ok. 5050 obrotów i przez sekundę utrzymywała się ta prędkość 108 km/h a po tej sekundzie silnik w parę sekund (ok. 5-7 sek.) wytracił prędkość obrotową do 4000 obrotów i
  • Odpowiedz