Wpis z mikrobloga

Jak juz sie dowiedzialem od mirkow, jestem zawsze odpowiedzialny za manko na koncie. W pierwszy dzien pracy bylem na plus 30 zloty, w drugi -30. A dzisiaj 2 godziny przed koncem nocki oczywiscie zawsze na przekor musialo sie cos #!$%@?. Nie mam jeszcze podpisanej umowy, tak wiem mirki ktos powie - jak mozna pracowac bez umowy. Jak podpytalem niektorych pracownikow to tez troche czekali na umowe i potem dostali wyplate co do grosza, wiec bylem spokojny odnosnie tego.

Wracajac do dzisiejszej sytuacji jakis pan chcial zaplacic w euro, kasa automatycznie pokazuje ile powinien dac w euro i ile dostanie reszty w PLN. Mial do zaplacenia 500zl, dal 200 euro, kasa pokazala ze ma dac 120 euro, a reszta wyjdzie ok 10zl. Dal mi jeszcze kod (aplikacja na punkty) do zeskanowania i po zeskanowaniu automatycznie sfinilazowalo transakcje, nie mialem nawet na to wplywu. Kasa policzyla to jako 120 euro czyli tam 500 cos. Niby sie ucze i kasa fiskalna to dla mnie nowa rzecz, ale powiem szczerze, ze sie zalamalem, to tak jakbym pracowal za darmo ten dzien. Kolejny raz jakis niedobor i to chyba nie jest praca dla mnie. Ciezko mi w ogole uwierzyc skad sie biora te niedobory bo zawsze staram sie dobrze kasowac - komputer pokazuje ile trzeba wydac, wiec jak moge popelnic blad. Powiedzialem ze pomoge kolezance dokonczyc wszytko co trzeba na nocke i stad #!$%@?. Zostalem mimo wszystko do konca tej zmiany, ale sam nie wiem. Czy w ogole moge byc pociagniety do odpowiedzialnosci bez umowy, ew. pokrycie kosztow z pensji. W pierwszej chwili stwierdzilem, ze dzisiaj objade pare miejsc dam CV - najlepiej robota 5 dni w tyg 8-16. Ale jest czwartek 11 lipca, na odpowiedz pewnie bede czekal do poniedzialku. Moze juz lepiej byloby na tej stacji do konca lipca porobic. #!$%@? sie no co tu duzo mowic.

#pracbaza #praca #gownowpis #debil
  • 8
  • Odpowiedz
@wengluch99: pomijam brak umowy co oczywiście jest nielegalne, ale misiu ty jakiś oderwany od rzeczywistości jesteś? kasa to jedno ale jak widzisz że po zeskanowaniu kodu kasa ci to liczy jako 120 euro to nie zastanowiłeś się że #!$%@? być może coś jest nie tak? xDD kasy fiskalne to też urządzenia najczęściej z marnym softem pisane na odpierol
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht: kasa juz wczesniej policzyla 120 euro, zeskanowalem kod zeby naliczyc punkty i po tym od razu mialem zamiar powiedziec klientowi ze musi dac 120 euro, bo inaczej kasa nie przyjmie
  • Odpowiedz
@wengluch99: jaka to stacja? orlen? XD

Nie dawaj nikomu na swojej kasie stać bo ci #!$%@?ą pieniądze z szufladki. Rozmieniasz tylko sam, przeliczaj dwa razy. Jak znajdziesz to do kieszeni, jak zgubisz to kręć aż wyjdziesz na zero. Pamietaj ze mozesz sie zawsze jebnac w liczeniu rano, moze o 300zl lepiej sie nie #!$%@? ale jak dyche walniesz to nikt sie nie skapnie

ale lepiej nie pracuj na stacji, to
  • Odpowiedz
w ogole najlepiej jakbys pracowal na zmianie z osoba ktorej ufasz, rozne rzeczy mozna wtedy zrobic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz