Wpis z mikrobloga

@D00D00:

Pytanie pokroju: „Dlaczego w internecie jest tyle ludzi bez nowego Porsche?” xD A tak btw Porsche jest często tańsze niż nowe mieszkanie + wykończenie.

Jeśli serio masz te 19 lat i zadajesz takie pytania to polecam jeszcze raz przeanalizować swoją ścieżkę edukacyjną i wnieść do niej
  • Odpowiedz
@bmbmbm: @KakaowyTaboret
Nie wiem czy zarzutka czy nie, ale sam mam takich znajomych co mieszkania podostawali od starych, na studiach na 2-3 roku, może na koniec. A potem zdziwieni ale jak to, ty wynajmujesz ? jak to wynajmujesz pokój? Czemu nie kupisz przecież mieszkanie kosztuje 300k ( w Krakowie czy Wawie), bierzesz kredyt na 5%, jak raty w media-markt i masz przecież xD Albo, to jak to zarabiasz 5-6k
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: to jest ewidentny bait, ale ja znam takich ludzi żyjąc w wawie XD niektórzy dosłownie nie są w stanie uwierzyć że mogłeś nie dostać żadnego mieszkania od rodziny, albo że na wkład własny musisz sam zbierać. Przecież 200k to nie są duże pieniądze, rodzice na luzie mogą każdemu tyle dać.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: wbrew pozorom takich odklejonych ludzi trochę jest xD

Znajoma, rodzina lekarzy - poszła na studia, oczywiście medycynę to kupili jej mieszkanie i dostała 5k kieszonkowego miesięcznie. Teraz już skończyła studia, nadal dostaje kasę od rodziców i wiecznie zdziwiona że nikt nie chce co chwila z nią latać na weekend do Kopenhagi czy Paryża xD
  • Odpowiedz
@Xuzoun: No generalnie, ludzie podostawali mieszkania od rodziców, są zdziwieni no jak to nie latasz 3 razy w roku na wakacje za granicę? Jak to nie masz kasy XD Przecież mieszkanie to tylko czynsz + rachunki xD
Swoją drogą związek z laską co dostaje kieszonkowe po studiach, to jedna z gorszych opcji, bo to oznacza ciągła kłótnie o finanse.
Bo dla nich ich wypłata= całość idzie na jej zachcianki. Potem
  • Odpowiedz
@lentilek: najlepsze że jak powiesz takiej że mieszkasz z rodzicami, dokładasz się do rachunków i resztę oszczędzasz to jesteś gniazdownik maminsynek. A ona niezależna i samodzielna. Bonusowe punkty jeśli po swoich gówno studiach nic nie robi albo robi za minimalną
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: "typowo wiejskiej rodziny" to z miasta nie można być biedym? Wiele mieszkań w Warszawie jest najmowana przez "warszawiaków" od pokoleń bo nie mają jeszcze hajsu na swoje własne. Po tym można zauważyć, że to zarzutka.
  • Odpowiedz