Wpis z mikrobloga

I kolejna tropikalna noc za nami. W Warszawie temperatura spadła do 24 stopni, a za nic tropikalna uznaje się taką gdy nie spada poniżej 20. I kilka następnych dni też ma być takich. A średnio takich nocy w roku było 3 na zachodzie kraju, i poniżej 1 na wschodzie. Ale od kilku lat to dobija nawet do kilkunastu. Temperaturowe to jesteśmy tam gdzie w latach 80 była Bułgaria czy pólnocna Grecja.
I nie, kiedyś latem było normalne, że po 22:00 bluza jakaś, sweterek lub coś podobnego. 24 to było ciepło w dzień, a 27 to gorąco w dzień. Pod namiotami spało się w śpiworze.
Coraz więcej dni z ekstremalnym ciepłem. I nie, 38 stopni i harnaś to nie jest życie.

#polska #pogoda #klimat #temperatura
  • 292
  • Odpowiedz
@Rasteris

Ludzie mają pamięć złotej rybki i dlatego dla nich to "normalne lato". To co się dzieje od kilku lat nie jest normalne, jak ktoś ma dom to klimatyzacja to jest pewna inwestycja na przyszłość, bo pewnie będą tylko drożeć z roku na rok jak upały będą coraz gorsze.

Sama klima eko nie jest, ale lepiej samemu nie cierpieć na bezsenność, bo Britney Swift #!$%@? 2000 razy samolotem w ciągu roku.
  • Odpowiedz
@Rasteris to ja chyba mam #!$%@? pamięć.. Bo z tego co pamiętam jak byłem dzieciakiem ponad 25 lat temu to lata były w moim odczuciu o wiele cieplejsze i upały jak już przyszły to utrzymywały się bardzo długo. Jedyna różnicą jest to, że wtedy pogoda była bardziej stabilna, a teraz ledwo co się cieplej zrobi to zaraz chłodny front z burzami.
  • Odpowiedz
"nauka" podczas covida juz pokazała co potrafi wywijać aby wszystko pasowało pod plan.


@aligejtor: Nie widziałem że to nauka wywinęła a nie głowy niektórych państw. Zawsze coś ciekawego się dowiaduje od płaskoziemców i fanów teorii spiskowych. Wy wszędzie widzicie plan. Tylko chłopski rozum, to jest przyszłość.
  • Odpowiedz
@sayo300

@Rasteris: Jak poszedłem na mat-geo to na jednej z pierwszych lekcji mieliśmy o temperaturach na ziemi i tłuścili nam jak byk że temperatura na ziemi jest cykliczna czyli są okresy ochłodzenia (zamarza Bałtyk) i ocieplenia i my jesteśmy teraz w cyklu który zmierza ku ocieplaniu około 2100 dojdziemy do maksimum i zacznie się cykl ochładzania. A te nasz zanieczyszczenia to przy wybuch wulkanu są jak pierdniecie.


To jest
  • Odpowiedz
A te nasz zanieczyszczenia to przy wybuch wulkanu są jak pierdniecie.


@sayo300: twój komentarz miałby sens gdyby nie ta bzdura która Cię zdekonspirowało jako dyletanta

I mówię to jako człowiek który kwestionuje antropogeniczne zmiany klimatu.
  • Odpowiedz
@Rasteris

I nie, kiedyś latem było normalne, że po 22:00 bluza jakaś, sweterek lub coś podobnego. 24 to było ciepło w dzień, a 27 to gorąco w dzień. Pod namiotami spało się w śpiworze.


Bzdura. Kiedyś właśnie lato kojarzyło się z fajnymi, ciepłymi nocami bez żadnych bluz, a w namiocie to się spało co najwyżej pod kocykiem.
  • Odpowiedz
podaj te 100% dowody. Tylko recenzowane źródło.


@Rasteris: Jeśli potrzebujesz dowodu na to, że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie na odwrót, to EOT. Nie mój poziom.

Podkreślę tylko to, co ktoś już napisał: za tymi "recenzowanymi" źródłami stoją ogromne pieniądze, a może nawet ważniejsze – ideologie, religie. "Naukowcy" skończyli się wraz z covidem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: jeśli dla Ciebie kiedyś to 2010 to może. Ja pamiętam, że rozbijaliśmy NS-a z ocieplaczem, bo 2 małe dzieci tam spały. Po 6 lat. Wieczorem kurtki cienkie albo bluzy.
  • Odpowiedz