Wpis z mikrobloga

Szukałem na allegro przedmiotu, którego od jakiegoś czasu nie ma w sprzedaży w sklepach. Znalazłem i to jeszcze z bardzo atrakcyjną ceną. Na tyle atrakcyjną, że wzbudziła moje podejrzenia. Sprawdzam sprzedającego po opiniach. Zero komentarzy, konto założone mniej niż miesiąc temu. Dobra, myślę sobie każdy przecież kiedyś zaczyna. No to sprawdzam NIP na CEIDG nie odnajduje mi takiego wpisu. KRS to samo. Piszę zapytanie o przedmiot próbując wyczuć sytuację. Odpowiedź krótka, ale we wszystkich trzech miejscach przed przecinkiem stawiana jest spacja , tak o. Jakiś bot? Nie wiem. Nazwa firmy też jakaś podejrzana bo w stylu. "XXXXXX AGNIESZKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ", przy czym pod "XXXXXX" występuję coś jakby nazwisko, ale nie ma takiego w bazie PESEL. To wszystko jakby z generatora.
I teraz najlepsze: zgłosiłem swoje podejrzenia do allegro, ale odpowiedzi nie otrzymałem żadne. Konto wciąż aktywne mimo iż ma podane nieprawidłowe dane w stronie "o sprzedającym". Naprawdę allegro pozwala na takie rzeczy mimo zgłoszenia?

#allegro #oszukujo
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Whys
Sprawdź NIP tutaj https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/

W CEIDG są tylko osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, nie ma tam spółek.

Spółki zaś są w KRS, za wyjątkiem spółki cywilnej, która nie podlega wpisowi do ewidencji (ale wspólnik spółki cywilnej podlega wpisowi do CEIDG).
Ai KRS na duże opóźnienia w publikowaniu informacji na stronie. Nawet do kilku miesięcy.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@allegro_pl: Tym formularzem. Nie ukrywam, że musiałem wykazać sporo samozaparcia, żeby w ogóle znaleźć jakikolwiek kontakt. Podejrzewam, że wiele osób się zniechęca do zgłaszania różnych spraw z racji jak bardzo ukryte są te kontakty i ile trzeba się naklikać/naczytać, aby to znaleźć. Przydałoby się popracować nad przejrzystością pod tym kątem. Zgłoszone kilka dni temu, nie jestem w stanie określić dokładnie. Na priv wyślę Wam link do aukcji.
Whys - @allegro_pl: Tym formularzem. Nie ukrywam, że musiałem wykazać sporo samozapar...

źródło: 11

Pobierz
  • Odpowiedz