Wpis z mikrobloga

#onet #polska #japonia #bekazpodludzi

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Japonii - cudowna kultura, niesamowity orientalny obyczaj, dalekowschodnie poszanowanie dla gospodarza <3 :3

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Skandynawii - zachodnia dbałość o czystość, wysoka nordycka kultura

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Polsce - wieśniactwo!! zacofanie!! debilny wymysł z dupy!! opresja!!
PrawakFikolarzBorysJelcynDrugi - #onet #polska #japonia #bekazpodludzi

Zdejmowanie b...

źródło: IMG_20240710_131850

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi Wolę żeby ktoś chodził w butach po moim mieszkaniu niż roznosił grzybnie ze swoich skarpet. Rozumiem na wsi kiedy błoto i gnój na butach, ale w mieście? Chodniki czyste, dywaniki w autach czyste, w windzie podłoga umyta. Na butach mam mniej bakterii niż ludzie na podłodze w kuchni. Widziałem nawet badania na ten temat


@SepulkoZnawca: jakie, #!$%@?, bakterie? Może wirusy jeszcze xd. Co ty #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 2
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Mieszkanie to nie meczet. Chcesz ściągać buty? Ok. Nie chcesz - nie sciągaj. Mężczyzna w eleganckim garniturze i skarpetach wygląda głupio, kobieta w sukni, którą dobiera się będąc w butach na obcasie - jeszcze gorzej. Umycie podłogi nie zajmuje aż tyle czasu, aby z gości pajaców robić ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: od dziecka jestem nauczony, że buty zdejmuje się zaraz po wejściu do domu i nie chodzę w nich po swoim ani cudzym domu, ale jak zacząłem robotę jako kierowca to jeszcze bardziej do mnie dotarło, że to jest dobra i ważna praktyka. Jak ktoś nie wie o co chodzi to pojedzcie na parking dla ciężarówek, gdziekolwiek, MOP/ stacja paliw/ dzikus przy drodze. Weźcie głębszy wdech. Pomyślcie, że takich miejsc
  • Odpowiedz
tak samo z skarpetami i sandałami/klapkami. Na czarnych, niemieckich, japońskich stopach spoko ale na polskich to symbol wieśniactwa.


@SpaceMonkey:
Plus Czesi, tak jak Niemcy, uważają to za symbol swojej kultury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz