Wpis z mikrobloga

#onet #polska #japonia #bekazpodludzi

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Japonii - cudowna kultura, niesamowity orientalny obyczaj, dalekowschodnie poszanowanie dla gospodarza <3 :3

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Skandynawii - zachodnia dbałość o czystość, wysoka nordycka kultura

Zdejmowanie butów po wejściu do domu w Polsce - wieśniactwo!! zacofanie!! debilny wymysł z dupy!! opresja!!
PrawakFikolarzBorysJelcynDrugi - #onet #polska #japonia #bekazpodludzi

Zdejmowanie b...

źródło: IMG_20240710_131850

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: nie licząc planowanych imprez domowo-plenerowych, nie wyobrażam sobie wbić do kogoś w butach i wnieść do domu cały ten syf, tego samego oczekuje od innych i nigdy nie spotkałem się aby ktokolwiek miał z tym problem.
We wspomnianej Japonii czy innej Korei, do większości kanjp wchodzi się bez butów. Najlepsze, że do kibla są wspólne klapki. To dopiero 'obora', ale wiadomość, japońska..
  • Odpowiedz
@makarony

ja pierdziele, to zależy, jak masz garnitur to chyba nie będziesz w skarpetkach na jakimś przyjęciu siedział...

W zimie też zdejmiesz płaszcz i wejdziesz z błotem pośniegowym na dywan? Bo przecież nie będziesz siedział w koszuli i skarpetach jak jakiś wieśniak.
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi Nic mnie tak nie wkurza jak ładowanie sie w buciorach do domu. Pamiętam jak w gimnazjum miałem nauczanie indywidualne w domu z powodu nogi w gipsie i nauczycielki chciały mi się ładować w buciorach uwalonych śniegiem i błotem na nowy parkiet. Od razu je ustawiłem tekstem „buty prosze ściągnąć w przedsionku” Kopary zbierały z podłogi.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1

@Maczuga_Herkulesa18: @KingaM @KrolWlosowzNosa @kamilxpompa

Jak to robicie że wam stopy nie śmierdzą?

Trochę z wiekiem przechodzi. No i jak jesteś dorosły to raczej wiesz ze będziesz do kogoś szedł, nie łazisz cały dzień w buciorach. Podstawa to czysta skarpeta, umyta stopa. Latem warto nosić dwie pary butów na zmianę. Te których nie nosisz, wietrz na balkonie, najlepiej na słońcu. No i krem do stóp koniecznie
  • Odpowiedz