Wpis z mikrobloga

Jestem programistą z Warszawy-Śródmieście, po studiach, mam czteroletnie doświadczenie i szybko awansuję. Właśnie kupuję Golfa z salonu na oponach letnich. Jak robić z oponami na zimę? W ogóle jakie są realne opcje i co jest najsensowniejsze?

Mogę:
- Opcja 1: nie zmieniać opon na zimę i przeczekać w piwnicy okres śniegu na drodze xD
- Opcja 2: opony wielosezonowe... ale mam z salonu opony letnie, to mam je na śmietnik wywalić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Opcja 3: kupić komplet opon zimowych bez felg.
- Opcja 4: kupić komplet opon zimowych z felgami. Bez sensu.

Dla opcji 3 lub 4: opony (koła) które nie są założone, można magazynować w wynajętej przechowalni. Jeśli nie ma ktoś garażu...

Coś innego, sensowniejszego?

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #volkswagen #golf #carboners #programista15k #programowanie

Opony zimowe dla auta z salonu

  • Nie zmieniaj na zimę 10.9% (69)
  • Miej wielosezonówki 31.6% (200)
  • Miej osobny komplet opon 19.7% (125)
  • Miej osobny komplet opon i felg 33.2% (210)
  • INNA OPCJA - komentarz 4.6% (29)

Oddanych głosów: 633

  • 37
  • Odpowiedz
@Khebib: Masz zwężony krajobraz poznawczy z powodu deficytu inteligencji chłopcze. Po prostu chcę poznać co robią inni. Niektórzy będą mieli wielosezonówki, niektórzy będą mieli zimówki na felgach lub bez felg. A co do starych gruzów, to nie mierz wszystkich swoją miarą. Jak coś ja i kolejni właściciele będziemy dbali o to auto, bo pewnie je kupisz za 10 czy 15 lat.
  • Odpowiedz
@Khebib: Rano byłem już zdecydowany na 1.5 TSI 130 KM, ale salon w Warszawie wyczarował mi 1.5 eTSI 150 KM mHEV z DSG 7-stopniowym. Dodatkowo matrixy, audio system, keyless access, dynamiczne kierunkowskazy, dużo ładniejsze felgi, jakieś pierdółki typu Park Assist, alarm z anty-odholowaniem. Za cenę 23 tys. PLN więcej, czyli WARTO. Rabat też większy.

Czwórką jeździłem jeszcze dwa lata temu, tak na marginesie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Cudowne są te wklejki, co oni tam w tym konfiguratorze mają.

I zupełnym przypadkiem golfem 4 niedawno jeździłeś, co za przypadek? XD
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: niestety będzie dopiero wiadomo gdy samochód będzie w salonie, aktualnie w tranzycie.

Na pewno 225/45/17.

Prawdopodobnie Michelin Primacy 4. Ale może się też trafić: BridgeSstone Turanza T005, Nexen N'FERA SPORT, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.
  • Odpowiedz