Wpis z mikrobloga

Szkoda że nie mam paru mieszkań na wynajem, mógłbym sobie wtedy NEETować i nikt nie nazwał by mnie pasożytem, tylko landlordem czy też rentierem, człowiekiem przedsiębiorczym.

Miałbym czas i pieniądze, stabilny dochód, więc mógłbym realizować pasje, podróżować, pomyśleć o jakiejś mikro działalności w wolnym czasie i nigdy więcej nie mieć kontaktu z kołchozami ehh

#neet #nieruchomosci
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikt nie nazwał by mnie pasożytem


@fhgd: a ja sobie neetuje u rodziców ale za swoje odłożone pieniądze i nikt nawet jak ktoś nazywa mnie pasożytem to mam #!$%@?
  • Odpowiedz
@fhgd: poświęć 5 lat życia na pracę 7 dni w tygodniu - np. sprzedaż na samych prowizjach, utrzymaj minimalne koszty życia (np. wynajem pokoju + dieta warzywa+kurczak+ryż+jaja - wychodzoi tanio i zdrowo + komunikacja miejska). Realnie do wyjęcia 1mln w 5 lat, z tego kosztów (podatki) masz na ryczałcie 8,5% około 200 tys., koszty życia - jesteś w stanie się zmieścić w 2k mies. względnie zdrowo i komfortowo - 120
  • Odpowiedz
@fhgd: ale posiadanie kilku mieszkań na wynajem, to nie jest czysty neet, ludzie się przeprowadzają musisz robić te kastingi, musisz to remontować po lokatorach, pilnować zapłat i opłat, upominać się o przelewy,
A jak jeszcze trafisz na dzikiego lokatora to jest wesoło.
No i musisz uzbierać kasę na kolejne remonty
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 12
@Kreation: biedni uciemiężeni landlordzi, raz na kilka lat muszą odmalować ściany eko śnieżką, albo wysłać wezwanie do zapłaty, nie porównywalny wysiłek do pracy w kołchozie pięć dni w tygodniu
fhgd - @Kreation: biedni uciemiężeni landlordzi, raz na kilka lat muszą odmalować ści...

źródło: 2

Pobierz
  • Odpowiedz
@fhgd: też tak kiedyś myślałem, ale jednak to nie jest aż takie proste chyba jak się wydaje. Załóżmy, że masz 5 mieszkań.
- W każdym coś się psuje, coś trzeba wymienić, odmalować co jakiś czas
- lokator coś odwali, zniszczy, nie zapłaci , sąsiad się skarży. Weź się potem użeraj i kłóć

Już nawet nie wspominam o hardkorowych sytuacjach gdzie mieszkanie zostanie uszkodzone na dziesiątki tysięcy no. przez zalanie, albo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@koniecswiatajestbliski: Gdyby to nie było takie proste, to nie byłoby gorączki betonowego złota, a tu każdy inwestuje w mieszkania politycy, piosenkarze, piłkarze, raperzy, osobiście nawet znam jednego rolnika XD
  • Odpowiedz
@fhgd: bo to bardzo pewna inwestycja, nieruchomości tylko zyskują na wartości, więc trudno na tym stracić, ale samo prowadzenie wynajmu nie jest takie proste
  • Odpowiedz