Wpis z mikrobloga

#poznan jakie są wady mieszkania w waszym mieście?

Mieszkam na co dzień w #wroclaw i mam wrażenie, że Poznań wygrywa w praktycznie każdym aspekcie:

- mnóstwo zieleni, nawet w centrum, na każdym rogu parki, cytadela, stare zoo,
- szersze drogi,
- niższa zabudowa,
- dużo lepsza organizacja ruchu samochodowego,
- wg 'lokalsów' lepsza komunikacja miejska,
- nawet ogłoszenia na otodom lepsze, we wrocławskich jak jest podana dzielnica, to jest dobrze, w poznańskich prawie zawsze jest ulica, a czasami nawet nr domu ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

To jakie są wady? Mogę sobie wyobrazić dwie - dłuższe dojazdy ze względu na mniejszy poziom "skondensowania" miasta i mniej ciekawe województwo - Dolny Śląsk nie ma sobie równych pod kątem atrakcji i ciekawostek.
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: no tak, zapomniałem o dyżurnym ruchu z poznania, nie znam większego frustrata, koleś (lub kolesiówa) regularnie nie chciał opóźnić pociągu o dosłownie 5 min, żeby umożliwić przesiadkę. We Wrocławiu pociągi czekają po 20 - 30 min w takich sytuacjach.

A sam dworzec jest do przeżycia, o ile działa podziemne przejście.
  • Odpowiedz
@sasik520 ja się przeprowadziłam z poznania do wrocławia i we wrocławiu czuję się bardziej zadomowiona, lepsza architektura, mam ogromny park za blokiem i tramwaj pod oknem, 3 przystanki do dominikańskiej, wszędzie blisko z buta (chociaż Jeżyce miały swój urok też)
  • Odpowiedz
- dużo lepsza organizacja ruchu samochodowego,


@sasik520: Ty tak na poważnie? Pól rodziny mam w Poznaniu. Oni tam klną na czym świat stoi na organizacje ruchu samochodowego. Tam mają gorszego #!$%@? niż u nas z drogami rowerowymi i takie cuda odwalają, że nawet nasze asy z Rowerowego Wrocławia chcą klaskać uszami. Do tego te remonty tam to już tak legendarne jak u nas.

Komunikacja miejska to wygrywa, ale tylko przez PESTKE, czy jak oni tam to nazywają czyli ten ich szybki tramwaj. Reszta tak naprawdę
  • Odpowiedz
  • 1
lepsza architektura


@lukija: no można kilka dobrych rzeczy powiedzieć o Wrocławiu, ale żeby dobrze mówić o architekturze? Przecież to miasto, owszem, było ładne, ale przez ostatnie 15-20 lat zmieniło się w absolutnie obrzydliwe, aż się przykro patrzy. Poznań najpiękniejszy nie jest, ale przede wszystkim, (jeszcze?) nie został tak zmasakrowany jak Wrocław.

Rozumiem, że mieszkasz na Niskich Łąkach? Tam faktycznie może być nieźle, ale to jest
  • Odpowiedz
@sasik520:
Najwieksze minusy:
tmniej miejsc pracy (za to bezrobocie 1%),
jak ktoś wyżej pisał gorsze połączenia lotnicze, ale za to lotnisko prawie w centrum,
Ktoś tu pisał o stanie dróg i rowerzystach: jeżdżę często po dużych polskich miastach zarówno autem jak i rowerem i uważam, że w poznaniu jest spoko
Pewnie dużo ludzi będzie pisało że jest dużo remontow: to prawda, ale cześć największych skończona i będzie z tym spokuj na
  • Odpowiedz
@sasik520: Weekend i wakacje bez wielkiej imprezy. Porównaj to we Wrocławiu jak ludzie do samego Zoo jadą w wakacje w weekend :) no jest trochę inny kaliber.

@rychupeja Ja tylko pamiętam, że miałem w co najmniej dwóch miejscach kompletne WTF przez powalone oznaczenie pasów dla roweru i zrobienia tam cyrku w stylu światło dla rowerów wygląda jak normalne i jak nie jesteś stąd to się zrobisz na szaro. Teraz
  • Odpowiedz
  • 0
@rychupeja: o i to jest spójne z moimi obserwacjai.

Co do remontów, Wroclaw to jest jeden wielki plac remontowy i nie będzie z tym spokoju nigdy. Remonty są wielkie, trwają długo i paraliżują miasto. Cały czas, od lat.
  • Odpowiedz
@sasik520 skandalicznie droga, droższa niż w Warszawie komunikacja miejska i tak jak @Darth_Gohan, raz na ruski rok coś ciekawego z perspektywy koncertowej (chyba że lubisz techno łubudubu)

a no i jako osoba oryginalnie niepochodząca z Wielkopolski, to rodowici Poznaniacy mają specyficzne podejście do swojego pochodzenia, ale może jestem po prostu przewrażliwony jako wsiok na tym punkcie :p
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: przecież ruch samochodowy czy ogólnie drogowy we Wrocławiu leży, nie ma ani jednego plusa w porównaniu z Poznaniem.
Jestem chory jak tam jadę, a raz jak się zapomniałem i zamiast lecieć obwodnicą to wrąbałem się do miasta, to myślałem że seppuku popełnie.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Poznań jest #!$%@? pod względem korków, jak każde duże miasto, ale mam wrażenie, że Wrocław to jest jednak #!$%@? liga wyżej pod względem dramatu :D. Tam nawet poza godzinami szczytu nie ma opcji nie #!$%@? się w korek. W Poznaniu masz w miarę szerokie przejezdne arterie w środku miasta, gdzie dostajesz się poza godzinami szczytu w kwadrans gdziekolwiek. Wro to ciężki gnój o jakiejkolwiek godzinie :D.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: @Blahhblahh Ja się nie kłócę że we Wrocławiu jest dobrze bo trzeba być debilem żeby twierdzić że jest.

Natomiast zwyczajnie robienie z Poznania jakiegoś naprawdę świetnie skomunikowanego miasta to też trochę przeginka.

Wro niestety dzięki położeniu nad rzekami i debilnym pomyslom władz miasta i powiatu oraz województwa mimo bycia tak wielkim miastem nie ma ANI JEDNEJ obwodnicy pełnej. To jest niespotykane praktycznie nigdzie w Europie xd
  • Odpowiedz
  • 0
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: @Blahhblahh @Darth_Gohan @AshtarPL @bmbmbm @Bumelante @rychupeja @lukija @KoltajlPszeniczny @Tytanowy_Lucjan @FELIX90

Dzięki za te odpowiedzi. Coś czuję, że po ponad 15 latach moja przygoda z Wrocławiem dobiega końca. Żadna z wymienionych wad nie jest zbyt istotna, a większość wymienionych rzeczy i tak jest gorsza we Wrocławiu.

btw. @KoltajlPszeniczny - perony są już ponumerowane "normalnie". Ten dworzec jest ogólnie fatalnie
  • Odpowiedz
Tam mają gorszego #!$%@? niż u nas z drogami rowerowymi i takie cuda odwalają


@Darth_Gohan: a weź mi nic nie mów.
Cała dzielnica przerobiona na jednokierunkowe, bo trzeba namalować rower na ziemii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz