Wpis z mikrobloga

#czytniki

Pytałem kilka dni temu o czytnik, polecono mi Erę. Kupiłem Inkpad Color 3 xD

I jestem bardzo zadowolony. Czuję jakbym apgrejdowal sprzęt, ale takie wrażenie może robić większy ekran i widok kolorowej biblioteki. Na duży plus fizyczne przyciski, orientacja ekranu, łatwość w przesyłaniu plików.

W porównaniu z PW5 jest trochę wolniejszy. Przy zmienianiu stron nie widzę różnicy. Ale odpalenie sprzętu lub przewijanie biblioteki jest już zauważalne. Aczkolwiek nie jest to mój pierwszy czytnik, więc w sumie nie robi mnie to.

Z kolorowego wyświetlacza jestem zadowolony. Często czytam reportaże i widok kolorowego zdjęcia zamiast czarno białej plamy jest na pewno plus. Co do komiksów to nie wiem czy będę czytał. Na stoliku nocnym mam 11 calowy tablet, więc nie widzę sensu żeby robić to na pocketbooku, jeżeli chodzi o krótkie czytanie. Na zdjęciach mam The Boys. 4096 kolorów nie przeszkadza a nawet robi jakiś fajny klimat. Jeżeli nie ma potrzeby zoomowania to komiks się czyta szybko, ale w Boysach na pierwszych stronach były dwie strony tekstowego wprowadzenia i tam przybliżanie to była katorga - trwało długo i było mało dokładne jeżeli chciałem przybliżyć tylko konkretny fragment.
mycyly - #czytniki 

Pytałem kilka dni temu o czytnik, polecono mi Erę. Kupiłem Inkpa...

źródło: temp_file2215129837598882729

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mycyly: Gdy tekst drobny, warto rozważyć obrócenie obrazu na ekranie do poziomu i rozciągnięcie na szerokość ekranu. Ja PocketBooków nie wyłączam tylko usypiam. Dzięki temu szybciej startują. Wyłączanie mam ustawione po 12 godzinach bodaj. Ma to jedną niedogodność, jeśli wysyłasz dużo plików przez Send-to-PocketBook - trzeba ręcznie odpalić synchronizację, bo z automatu rzadko sam uruchamia sprawdzanie nowości jak jest tylko usypiany.
  • Odpowiedz