Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, mój tata i ja jesteśmy współwłaścicielami samochodu. Chcemy żeby auto było w całości na mnie i z tego powodu składam do urzędu komunikacji umowę zniesienia współwłasności, którą podpisaliśmy oboje. Będę sam szedł do urzędu, więc czy potrzebuję dodatkowo pełnomocnictwa od taty z podpisem czy wystarczy sama umowa zniesienia współwłasności?

#pytanie #kiciochpyta #samochody #motoryzacja #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
@Tytyka Moim zdaniem pełnomocnictwo musi być, natomiast jego forma zależy już od danego wydziału komunikacji. Jedni uznają zwykły papier z podpisem, inni poświadczone notarialnie.
  • Odpowiedz
@yaszczur: Nie trzeba zgłaszać darowizny w najbliższej rodzinie do kwoty do 36 120 zł w US. Ja zgłaszałem darowiznę niedrogiego auta dla żony i nic do urzędu nie musiałem zgłaszać.

Chyba że wartość auta jest wyższa niż wymieniona to ok. Ale op @Tytyka nic o tym nie wspomina. Jeśli to jest auto z ojca na syna - to zakładam że to leciwe auto do jazdy wokół komina.

Z pełnomocnictwem
  • Odpowiedz
@yaszczur: A kwota darowizn nie ma tutaj czasem braku znaczenia, pod warunkiem, że zgłosisz? W grupie 0 nawet jakbyś oddał synowi auto warte 300k i to zgłosił to nikt nie płaci podatku. Tylko no, trzeba zgłosić.
  • Odpowiedz