Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zmiany.
Dostałem ofertę pracy w #paryz #francja i się zastanawiam. Ewentualny wyjazd nie jest dla pieniędzy, tylko dla tej zmiany właśnie, mino to nie chcę żyć od pierwszego do pierwszego.
Czy za 6000 netto po podatkach da się tam jakoś żyć, czy to jednak zbyt mało na europejską stolicę?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JackONeill: da się spokojnie. Ja wydaję 5-6k na dobry poziom ale rodzina 2+2. Co prawda nie w Paryżu ale na wybrzeżu nieruchomości tak bardzo się nie różnią. Poza mieszkaniem reszta to samo
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: ok. Te 5-6 to srednio na miesiac przez caly rok z wliczonymi rozrywkami, wyjazdami na wakacje i zachciankami, czy to tylko podstawa i wszystko wymienione trzeba jeszcze doliczyc?
  • Odpowiedz
@JackONeill: średnio rocznie ale naprawdę dobry poziom. W tym dom na wybrzeżu, 3 leasingi, wyjazdy, rozrywki, dobre jedzenie (a dzieciaki nienażarte xD). Życie jest może trochę droższe ale to do pewnego poziomu wydatków typu spożywka, jakieś wyjścia itp a wszystkie większe wydatki (auta, elektronika, wakacje itp) to jest to samo, albo często taniej niż w pl
  • Odpowiedz