Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas oglądam nagrania walk z Ukrainy na Sadisticu. Wynika to pewnie z chorej ludzkiej ciekawości ale też z potrzeby zrozumienia jak wygląda taka prawdziwa wojna. Większość tych nagrań to tzw. dronowanie, czyli zrzucanie na przeciwnika granatu z wysokości, a konkretnie z drona. Scenariusz za każdym razem jest podobny, biegnie sobie żołnierz (lub siedzi gdzieś w krzakach), obojętnie czy Ukrainiec czy Rosjanin, dron z kamerą zrzuca ładunek i chłopa dosłownie rozrywa w pół. Dron podlatuje bliżej, widoczne jest ujęcie konającego faceta, który wykrwawia się przez oderwane kończyny, a w najlepszym wypadku udaje mu się popełnić samobójstwo. Najsmutniejsze dwa filmiki które dzisiaj widziałem, to żołnierz, który zauważył drona i błagał, żeby nie zrzucali, a i tak dostał. :( Drugi przypadek, kobieta-żołnierz, która pomagała rannemu koledze, też dostaje taki "prezent". :( Na filmiku zbliżenia na obrażenia i dzika techniawa w stylu rave. W komentarzach "hehe rozrzuciło ukra jak gnój", "orki zgruzowane". I takich materiałów jest na Sadisticu 500+ stron. Ja wiem, że to Rosja jest agresorem, a Ukraina się tylko broni, no ale #!$%@?, rodzisz się 30-35 lat temu gdzieś na Ukrainie albo w Rosji, rodzice Cię kochają, chodzisz do szkoły, masz jakieś hobby, może dobrą pracę i rodzinę. Kończysz te 30, 35 lat, może nawet jesteś spod tagu #wygryw i znienacka lecisz na front, #!$%@? Cię granat z drona, a ludzie sobie to wysyłają na necie i piszą "hehe rozrzuciło typa jak gnój po polu". Mi jest tych chłopów po prostu szkoda, giną niczym gladiatorzy, a ludzie się do tego dobrze bawią, czasy się nie zmieniły. Sam mam rodzinę, ułożone życie i po prostu nie mogę tego złożyć w głowie. Co jest ze mną nie tak, że to oglądam? Co jest z ludźmi nie tak, że to wrzucają w internet? Co jest z Sadolami nie tak? Co ma zmienić śmierć randoma w rowie w sytuacji na arenie międzynarodowej? #wojna #ukraina #rosja #konfliktynaswiecie #sadistic
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PorkieTeresa: Pewnie takie nagrania latwo udostepnic, co innego jak zolnierz naklada gopro.
Szkoda ludzi ktorzy w tej wojnie umieraja ale to nie Ukraina zdecydowala, ze bedzie poswiecac ludzkie zycie za powrot ZSRR ktorego nikt nie chce poza czescia Rosjan.
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: nie wiem. Mnie tam bardziej nie pokoju ,że filmiki o których mówisz w 90% jest ze strony ukraińskiej i z reguły próbują nadac temu chumorystyczny wydźwięk podkładając ,,zabawna" melodie. Po stronie kogoś kto tylko się niby broni spodziewałem się większego szacunku do życia ludzkiego. Zaraz wykopki napiszą ,że ruskek to nie człowiek co niepokoju mnie jeszcze bardziej. #!$%@? ta wojna ,te metody i propaganda.
  • Odpowiedz
  • 196
@PorkieTeresa: ruskiego nie szkoda. dlaczego? bo ukry faktycznie, zostały do tej walki zmuszone. ale ruski zazwyczaj idzie na tę wojnę na ochotnika. dodatkowo, to ruski jest agresorem, ruski jest najeźdźcą. dlatego jak saszkę spod Wypiździejowiska rozwala dron, to ludzie klaszczą uszami - bo zły dostał to, na co zasłużył.
  • Odpowiedz
@kornel-mir: Masz durny tok myślenia. Ukraińcy mają do tego prawo i robią to, by nakręcać sobie morale. Rozniesienie jakiegoś tam kacapskiego najeźdźcy w jakimś bagnie to dla nich chociaż ułamek rewanżu za krzywdy im wyrządzone i BARDZO dobrze. Z definicji nie mają szacunku do życia ruskich, a ich po całości nienawidzą.

A internet niech jak najwięcej naśmiewa się z ruskich trupów, porozrywanych ciał i obryzganych własnym rozpryśniętym gównem tragikomicznie powykręcanych
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa Nic dziwnego, że ludzie się cieszą z zabijanych kacapów. To są żołnierze kraju, który sam wybrał że chce nam odebrać wszystko co mamy, wszystkich których kochamy i wszystko na co pracowaliśmy. Na wykopie nie brakuje ludzi, którzy żyli w czasach jak ruscy okupowali nasz kraj, jak siedzieli tutaj w swoich zawszonych bazach i jak u władzy byli partyjniacy dosłownie przywiezieni na ruskim czołgu jadącym prosto z Moskwy.
  • Odpowiedz
Co jest z Sadolami nie tak?


@PorkieTeresa: A co niby jest nie tak? To tylko życie a ono daje treści które albo sie zaakceptuje i spróbuje z nich wyciągnąć jakieś wnioski albo założy sie klapki na oczy i będzie udawało że ich nie ma, ot i tylko tyle. Trzeba było sie nie ograniczać do walk na ukrainie, rzeczy których wolałbyś nie widzieć dzieją sie wszędzie, i będą sie działy

Co
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: Może gdyby ruscy nie torturowali ludności cywilnej, nie głodzili ukraińskich pojmanych żołnierzy to by ta wojna wyglądała inaczej. a jeszcze lepiej gdyby się wynieśli z ukrainy - żaden wtedy by nie zginął. A że się cieszą z zabijania kacapa. nie popieral ale rozumiem.
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: problemem są dwie rzeczy: powszechność oraz to że urodziłeś się (well, ja też) w okresie pokoju i względnej harmonii na świecie, co zakrzywia nieco obraz prawdziwego, okrutnego oblicza tego świata. Tak poza tym okresem to historia ludzkości zawsze kręciła się wokół wojen, bólu, cierpienia, głodu i rozpaczy. Od czasów paleolitu ludzie się mordowali, napadali wzajemnie, gwałcili, palili całe wioski - często w imię chorej ideologii lub fanatycznych liderów. Jak
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: mi też zawsze było szkoda hitlerowców na nagraniach z walk w 2WŚ, biedne chłopaki ginęli w męczarniach, gnili w okopach albo dostawali kosę od powstańca... A to zwykli normalni synowie i ojcowie... ludzie tacy jak my (a nawet nadludzie)...
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: po pierwsze to sadistic nie jest dla zwykłych ludzi XD
Po drugie to jest wojna, materiał leci w sieć i w jakieś części trafia do każdej ze stron co ma pokazać że nie ma litości i sprowokować dezercję czy też poddanie.
Po trzecie to jak już ktoś napisał ma podnieś morale - twój kumpel zginął ale patrz jak roznieśli przeciwnika.
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: Każde życie ludzkie jest ważne i każdego szkoda*.

*no chyba że ktoś cche napadać na niezależny kraj bo mu tak człowiek maupa nagadał w tv to wtedy tej idiostki to nie dotyczy.
Za to mi żal mobilków, Saszków z Muchosrańska rosyjskiego/Ukraińskiego którzy nie chcieli wojny ale nie mogli nic zrobić. Jakby się zbuntowlai i nie poszli do woja to kul w łeb to jaką mieli alternatywę? Zginęli w nieznanym
  • Odpowiedz