Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas oglądam nagrania walk z Ukrainy na Sadisticu. Wynika to pewnie z chorej ludzkiej ciekawości ale też z potrzeby zrozumienia jak wygląda taka prawdziwa wojna. Większość tych nagrań to tzw. dronowanie, czyli zrzucanie na przeciwnika granatu z wysokości, a konkretnie z drona. Scenariusz za każdym razem jest podobny, biegnie sobie żołnierz (lub siedzi gdzieś w krzakach), obojętnie czy Ukrainiec czy Rosjanin, dron z kamerą zrzuca ładunek i chłopa dosłownie rozrywa w pół. Dron podlatuje bliżej, widoczne jest ujęcie konającego faceta, który wykrwawia się przez oderwane kończyny, a w najlepszym wypadku udaje mu się popełnić samobójstwo. Najsmutniejsze dwa filmiki które dzisiaj widziałem, to żołnierz, który zauważył drona i błagał, żeby nie zrzucali, a i tak dostał. :( Drugi przypadek, kobieta-żołnierz, która pomagała rannemu koledze, też dostaje taki "prezent". :( Na filmiku zbliżenia na obrażenia i dzika techniawa w stylu rave. W komentarzach "hehe rozrzuciło ukra jak gnój", "orki zgruzowane". I takich materiałów jest na Sadisticu 500+ stron. Ja wiem, że to Rosja jest agresorem, a Ukraina się tylko broni, no ale #!$%@?, rodzisz się 30-35 lat temu gdzieś na Ukrainie albo w Rosji, rodzice Cię kochają, chodzisz do szkoły, masz jakieś hobby, może dobrą pracę i rodzinę. Kończysz te 30, 35 lat, może nawet jesteś spod tagu #wygryw i znienacka lecisz na front, #!$%@? Cię granat z drona, a ludzie sobie to wysyłają na necie i piszą "hehe rozrzuciło typa jak gnój po polu". Mi jest tych chłopów po prostu szkoda, giną niczym gladiatorzy, a ludzie się do tego dobrze bawią, czasy się nie zmieniły. Sam mam rodzinę, ułożone życie i po prostu nie mogę tego złożyć w głowie. Co jest ze mną nie tak, że to oglądam? Co jest z ludźmi nie tak, że to wrzucają w internet? Co jest z Sadolami nie tak? Co ma zmienić śmierć randoma w rowie w sytuacji na arenie międzynarodowej? #wojna #ukraina #rosja #konfliktynaswiecie #sadistic
  • 27
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: Trochę wstyd że jako Polak nie odróżniasz najeźdźcy od człowieka broniącego się. Mam głęboką nadzieje że wynika to z niewiedzy. Odpisz cokolwiek bo nie wiem jak ustosunkować się do tego tragicznie #!$%@? wpisu.
  • Odpowiedz
@PorkieTeresa: no po pierwsze to #przegryw , bo do tej pierwszym granatem uszkodzonej laski przybiega dwóch spermiarzy by opatrzyć jej rany. Jeden z nich widać że ma rozsądek, bo taktycznie trzyma się z boku, drugi typowa #!$%@?, myśli że wbije do kolejki dowódców w chędożeniu. Giną oboje, ten pierwszy przeżywa. Dobry materiał na dyskusję o obecności kobiet w armii.
  • Odpowiedz
Mi jest tych chłopów po prostu szkoda, giną niczym gladiatorzy, a ludzie się do tego dobrze bawią, czasy się nie zmieniły. Sam mam rodzinę, ułożone życie i po prostu nie mogę tego złożyć w głowie. Co jest ze mną nie tak, że to oglądam? Co jest z ludźmi nie tak, że to wrzucają w internet? Co jest z Sadolami nie tak?


@PorkieTeresa: To cień u ludzi, mroczna strona naszej natury
  • Odpowiedz