Wpis z mikrobloga

Ogólnie to zauważyłem że wiele osób często piszę że karta będzie łapać bottleneck. No i na czym to ma niby polegać? Na tym że użycie karty graficznej nie będzie stu procentowe? Czy waszym zdaniem procesor AMD 5600 będzie odpowiedni do radeon 6950x?

#pcmasterrace
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@cherrz @MientkiWafel o właśnie :D

No ogólnie duzo osób mi zarzuciło że ten procesor nie nadaje się do takiej karty graficznej. Tak się składa że mam taki zestaw i się właśnie zastanawiam o co tym wszystkim ludziom chodziło skoro mam użycie 100% karty graficznej wg menedżera zadań podczas grania w gierki.
  • Odpowiedz
@rocky_b no w takim CSie na pewno procesor będzie ograniczeniem jak zdejmiesz kaganiec na FPS, ale 5600 to dobry procesor, sam go mam tylko z 6800.
  • Odpowiedz
  • 1
@rocky_b
Znaczy to tyle, że zależnie od gry, miejsca w którym testujesz, rozdzielczości, ustawień graficznych (bo w zmiana którego kolwiek z tych czynników może to zmienić) możesz mieć mniej FPS niż powinieneś.

Typu, karta graficzna z lepszym procesorem by miała 200fps a Ty będziesz miał tylko 150. To nie jest duży problem dopóki fpsy są nadal wysokie, bo czy masz 150 czy 200 to jeden wuj* o ile nie jesteś fanatykiem eksportówek

Jak masz dużo za wolnego proca to wtedy jest problem, bo możesz mieć 50fps zamiast
  • Odpowiedz
@Kauabang: 60 FPS to się grało w 2010, teraz płynnie to 120+. po coś są monitory 144Hz+

średni FPS to nie gwarancja płynności, liczą się 1% low / wykres frametime. jak te są złe to masz mikro stutter który jest dosyć irytujący.
  • Odpowiedz
@Kauabang:
nie było, po prostu dawniej nie było szybszych monitorów więc nie było porównania. jak się pograło przy 144Hz to się już do 60 nie wróci dobrowolnie.
  • Odpowiedz