Wpis z mikrobloga

Typ na LI chwali się że dyskryminuje mężczyzn i daje kobietom 60% (32 / 20) więcej urlopu i oczywiście julki i kukoldy przyklaskują.
Kodeks pracy jednoznacznie stanowi, że pracownicy mają równe prawa z tytułu jednakowego wypełniania takich samych obowiązków. Dotyczy to w szczególności równego traktowania mężczyzn i kobiet. Jakakolwiek dyskryminacja, w szczególności ze względu np. na płeć - jest zakazana.
#linkedin #pieklokobiet #dyskryminacjamezczyzn
murinius - Typ na LI chwali się że dyskryminuje mężczyzn i daje kobietom 60% (32 / 20...

źródło: c4f97b11d65e79f613c

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krdewra: Nawet jak tego nie popiera to też byś pluł? xD przeczytaj mordo co napisałeś - stąd się właśnie rodzą skrajności.
  • Odpowiedz
@murinius: Ehhh uwielbiam to dwój myślenie lewicowe. Oczywiście kobieta i mężczyzna wykonują tą samą pracę chyba, że akurat trzeba coś nosić - wtedy facet może x razy więcej (kodeks pracy, konkretnych wartości nie pamiętam), albo rozporządzeniem trzeba wprowadzić urlop na dodatkowe 12 dni dla jednej z płci (to nic, że u większości kobiet menstruacja to nie jest jakiś dramat, mówimy tutaj pewnie o ok. 10%, które faktycznie mają z tym
  • Odpowiedz
@murinius: Co to znaczy dawać komuś więcej urlopu? Przecież liczba dni urlopu to 20 lub 26 dni zależnie od stażu pracy? Jeżeli tego nie respektuje to powinien się spodziewać wizyty urzędników z PIP.
  • Odpowiedz
  • 6
ja to bym facetom z tej firmy odjął 12 dni żeby się wyrownalo


@TheRahr: proponuje 4 dniowy tydzień pracy tylko kobiet żeby sie nie przemęczały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@murinius: jak jeszcze ćpałem to by mi się przydał urlop opioidowy - gdy kończył się temat albo schodziłem z ciągu i potrzebowałem paru dni aby dojść do siebie/wskoczyć z powrotem na substytucję. Jakieś kontrolnie że 2-3 dni w miesiącu zapewne byłyby ok. To nie są przelewki i spacer po parku, skręt po opio na bank jest bardziej nieprzyjemnym doświadczeniem niż menstruacja, sądzicie, że jakiś pracodawca pójdzie mi na rękę?
  • Odpowiedz
@boguslaw_licencyjny: akurat ten gość ma rację. Cały ten wpis jest jak "Zamiast więcej tylko myślisz, żeby inni mieli mniej".
Z resztą ja nie mam okresu, a chorobowe lubię sobie strzelić. Może faktycznie to takie trudne dla niektórych pracować w tym czasie? Ogólnie dupsko boli jak złoto w tym wpisie i jest bardzo zawistny, nie podoba się dla mnie.
  • Odpowiedz
@murinius gdyby to były Niemcy lub USA to gwarantuję że od dziś mieliby chłopa który oficjalnym mailem napisałby że od teraz identyfikuje się jako kobieta i bierze ten urlop. Jakakolwiek forma sprzeciwu i urząd pracy by ich puścił z torbami. Dlatego nikt w DE tego nie robi.
  • Odpowiedz
@Tymajster: gosc akurat nie ma racji. Gdyby cos takiego wymyslone byloby dla mezczyzn, juz widze tej kwik bab i komentarze: a co ty, facet czy dupa jestes, ze dodatkowego urlopu potrzebujesz? Wszyscy jakos sobie daja rade, a ksiaze nagle wolnego potrzebuje.
  • Odpowiedz