Wpis z mikrobloga

Od ryku i pisku gówniaków na osiedlowych placach zabaw, zwłaszcza na osiedlach z wielkiej płyty, można autentycznie zwariować. Jak Wy to w tych blokowiskach wytrzymujecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Bardzo proste - dlatego, że na 1 lekarza musi być kilku osób zajmujących się produkcją.


@najbardziej-lysy: Produkcją czego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w takim wieku masz pojęcie o gospodarce rodem z podstawówki, to Cię zmartwię/zaskoczę: nie, nie musi być na 1 lekarza kilku osób zajmujących się produkcją, a szczerze mówiąc to nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości tych osób zajmujących się produkcją było potrzeba garstkę z uwagi na rozwój robotyzacji i sztucznej inteligencji.

Plus, przypominam, że mamy miliony osób biernych zawodowo. Serio, nie martw się o brak kołchoźników,
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

geriatryczne brzmią już nieźle, no nie?


No nie, i wyjaśniłem dlaczego, czytaj uważnie. Potwierdziłeś obawy dt tego że się nie znasz w ogóle na gospodarce. Na choroby geriatryczne się przeznacza środki wypracowane przez aktywną gospodarczo część społeczeństwa, wydatki są ogromne, a sensu ekonomicznego w tym nie ma. Zgadnij, w razie gdy środków w funduszach zdrowia zabraknie kasy, kto będzie leczony, 15 młodych i aktywnych zawodowo, mających całe życie przed
  • Odpowiedz
  • 0
Potwierdziłeś obawy dt tego że się nie znasz w ogóle na gospodarce


@najbardziej-lysy: dla mnie to ty nie masz zielonego pojęcia, o czym piszesz. Dosłownie. Jesteś ekonomicznym analfabetą z wielkim mniemaniem o sobie. Ale lubię z Tobą rozmawiać :)

Na choroby geriatryczne się przeznacza środki wypracowane przez aktywną gospodarczo część
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

To nie ma żadnego znaczenia dla akcji firm, które zajmują się R&D w sektorach chorób cywilizacyjnych. One będą waliły UP następne lata, o ile trend demograficzny się nie odwróci.


Ale skąd na to będzie coraz więcej pieniędzy ja pytam? Skoro refundacja tych leków i brak pieniędzy na to to żaden problem, to kto będzie finansował r&d?
Dawaj, ja się nie znam na gospodarce, ty się znasz, za 20 lat
  • Odpowiedz
  • 0
Ale skąd na to będzie coraz więcej pieniędzy ja pytam?


@najbardziej-lysy: Uważasz, że pieniędzy na świecie zabraknie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może myślisz, że miśki z minimalną robią robotę na giełdzie? ;)

Spokojnie, kurs się obroni. Jak trzeba będzie, to Buffety tego świata się tam wpakują i będzie pompa stulecia.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: czyli żadnych merytorycznych argumentów nie ma? Tylko "jakoś to będzie" i "to nie może się nie udać, a nawet jeśli, to będzie jakaś Deus ex machina I się uda"?
No cóż, widać eksperta ds. ekonomii

Uważasz, że pieniędzy na świecie zabraknie?


Pieniędz jest tylko kawałkiem papieru, jeśli nie pokryty towarami i usługami, a tych uważam że zabraknie dla starych.
W Zimbabwe nie brakowało pieniędzy i jak?
  • Odpowiedz
  • 0
W Zimbabwe nie brakowało pieniędzy i jak?


@najbardziej-lysy: I jak wypadały akcje na tle dolarów z Zimbabwe? bo chyba całkiem nieźle.. :)

czyli żadnych merytorycznych argumentów nie ma? Tylko "jakoś to będzie" i "to nie może się nie udać, a nawet jeśli, to będzie jakaś Deus ex machina I się
  • Odpowiedz
  • 0
Dobrze że jesteśmy, jak to się mówi, on the same page ;-)


@najbardziej-lysy: Nie ma sprawy. Czas pokaże, czy dobrze wybrałem. A Ty? Co wybrałeś? Rozumiem, że intensywne płodzenie dzieci i wysyłanie ich na kursy pielęgniarstwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

I jak wypadały akcje na tle dolarów z Zimbabwe? bo chyba całkiem nieźle.. :)


Akcje w Zimbabwe? Nie wiem, chyba nie mają giełdy. Ale ogólnie gospodarka miała się #!$%@?, ludzie też, choć wg ciebie nie powinna była, pieniędzy nie zabrakło
  • Odpowiedz
  • 0
Jak tam index nikkei? A, zapomniałem, nie znasz się na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@najbardziej-lysy: To rozumiem, że jeśli jakiś wybrany przez Ciebie przykład dał spadki, to każdy inny, w tym w innym państwie, w innej rzeczywistości i przy innej strategii również automatycznie oznacza spadki.

Ciekawa logika, no ale wybacz, nie zgadzam
  • Odpowiedz
  • 0
Kolejny sygnal, że nie ma o czym z tobą rozmawiać o giełdzie, dla ciebie nikkei to "jakiś tam wybrany przykład" iksde


@najbardziej-lysy: Spoko panie specjalisto. Nikkei = giełda nie ma sensu! Ok, ok. Nie kłócę się z ekspertem.

Nie rozumiesz nawet o co mi chodzi, ale się nie
  • Odpowiedz