Wpis z mikrobloga

@kukuszka: tak, z doswiadczenia. po 1 trenerka tlumaczy podstawy zrozumienia psa, nauczysz sie jak odczytywac zachowanie psa, podstawowych komend, wlasciwego chodzenia na smyczy itd. Absolutnie przydatne i podstawowe rzeczy. po 2 szczeniak ma zapewniona socjalizacje z innymi pieskami, przeprowadzona w wlasciwy sposob pod okiem trenerki.
  • Odpowiedz
Zależy jakie to psie przedszkole bo bywają takie że #!$%@? te psy do jednej kupy i się bawta, wąchajta jak jakiś wybieg dla psów bez nadzoru, gdzie przyniesie to więcej szkód niż pożytku. Ogólnie to dobrze się czegoś dowiedzieć o psach przed wzięciem go
  • Odpowiedz
@kukuszka czytaj psa jego mowe ciała, nie witaj się z każdym napotkanym psem, nie traktuj go jak debila i psiecko, nie wpychaj go w stresujące sytuację i jeszcze raz spaceruj
  • Odpowiedz
@kukuszka bo nie ma to sensu na dłuższą metę później będzie chciał się z każdym witać i będziesz go oduczać ciągnięcia do innego psa, a po drugie tez nie znasz każdego psa czy zdrowy czy jebniety i ukąsi. Tak jak nie witasz się z każdym na ulicy
  • Odpowiedz
  • 1
@przemek-ja twoje rady wydają się rozsądne. Nie da się zaoszczędzić psu wszystkich sytuacji stresowych. Psa stresował robot sprzątający i siłą rzeczy musiał zostać wepchnięty w sytuację, która go zestresowała. Musiał się oswoić i poobserwować. Można było też zwrócić robota i zaoszczędzić pieskowi stresu ale jednak odkurzacz zostaje na zawsze
  • Odpowiedz
  • 0
@przemek-ja jak już porownujesz do ludzi to to jest szczeniak. Dziecko też lgnie do innych dzieci, do innych ludzi jeśli jest zdrowe i dobrze się rozwija. Nie wydaje mi się że zabranianie kontaktów i nie pozwalanie psu nauczyć się mowy ciała innych psów jest git
  • Odpowiedz