Wpis z mikrobloga

Myślicie że był tylko jeden, obecny wielki wybuch i wcześniej nie było niczego?

Czy też były poprzednie, ale zawsze wszechświat zapadał się po względem grawitacji, jednak przy obecnym wybuchu wkradła się jakaś anomalia i grawitacja przegrała z ciemną energią co poskutkowało niekontrolowanym rozrostem tej iteracji, a co za tym idzie będzie to ostatni cykl?

A może macie inne edit:hipotezy?

#astronomia #kosmos #kosmologia #rozkminy
gokusan - Myślicie że był tylko jeden, obecny wielki wybuch i wcześniej nie było nicz...

źródło: temp_file5445429674779223040

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gokusan: Osobiście niepojętą dla mnie rzeczą jest to że gdzieś i kiedyś może być początek i koniec rzeczywistości i myślę że "wszechświat" o którym wiemy to nie wszystko co istnieje i kiedykolwiek istniało.

A kiedy i czy był początek tego multiwszechświata?
¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gokusan: Według mnie wszechświat będzie rozszerzał się do pewnego stopnia, po czym zacznie się kurczyć do rozmiaru tak małego, a zarazem z tak wielka masa, że ponownie dojdzie do wielkiego wybuchu. Nie pierwszego i nie ostatniego. Tak wg. mnie może wyglądać cykl "życia" kosmosu.
  • Odpowiedz
@panpegin Jest jeszcze pokrewna hipoteza, kiedy to po rozpadzie ostatniego neutronu we Wszechświecie i całkowicie równomiernym pokryciu go szczątkami energii w pewnym momencie po kwadrylionach kwadrylionów lat stanie się on jakby jedną wielką cząstką i nagle nastąpi zapadnięcie się przestrzeni do punktu i następny Wielki Wybuch. Ja w tą hipotezę kompletnie nie wierzę ale jest ciekawa i warto jednak o niej wspomnieć.

@Heisenbird @gokusan @skdk @KarmelkowyZubr
  • Odpowiedz