Wpis z mikrobloga

Minął 13. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wypadków śmiertelnych w których zginęło 10 osób.

82 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
87 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
4 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 86 wypadkach zginęło w sumie 91 osób.

W poprzednim roku statystyki po 13. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
66 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
68 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
275 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
3.509 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

48 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
968 wypadków drogowych od początku wakacji

47 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
1.088 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
01.07 - 2 ; 02.07 - 1
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
32 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 13. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wyp...

źródło: 1-411243-24

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
kierujący pojazdem marki BMW, wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym. Na miejscu zginęły dwie osoby jadące BMW. Za BMW jechał kolejny pojazd ciężarowy, który, aby uniknąć zderzenia, zjechał z jezdni i wjechał do rowu


@Salido: XDDD
  • Odpowiedz
@szyps sam #!$%@? jak potłuczony.

Znalazłeś przykład gdzie dwóch debil zapierdzielało ile fabryka dała i wyjaśniłeś temat xD

Tak dla przykładu uderz czołowo w drzewo przy 50 km/h i przy tej samej prędkości zjedz na pobocze.

Do póki sam prawie nie zawinąłem się na drzewie przez debila który wyskoczył mi na czołówkę to nic do drzew przy drodze nie miałem. Jedno zdarzenie w którym mało nie zginąłem zmieniło moje podejście o
  • Odpowiedz
Brakuje chyba wypadku w którym zginął motocyklista w miejscowości Słupsk (pomorskie). Głośno było bo ten gość z Mercedesa wrzucał jeszcze filmiki po zdarzeniu
  • Odpowiedz
@Salido: niestrzeżone przejazdy w 2024 to jakiś idiotyzm, czy to naprawdę taki koszt postawić dwa szlabany i prostą automatykę?


@Piotrrulla: jak jadę na działkę, to przejeżdżam przez przejazd który zawsze był niestrzeżony. Po wieeeeeelu latach stanęły światła, widziałem jak testowali - pipkały i świeciły przed przejazdem pociągu. Potem je zawinęli czarnym stretchem i obrócili bokiem. Uruchomili po dwóch (!) latach. Ot cała sprawność PKP.
  • Odpowiedz
@open_or_die: ostatni wypadek pokazuje że jednak rów też kicha, bo dachował i zginął.

#!$%@? wy nawet na pustej płycie lotniska znajdziecie sposób, żeby się zabić tym waszym "szybko ale bezpiecznie".
  • Odpowiedz
Do póki sam prawie nie zawinąłem się na drzewie przez debila który wyskoczył mi na czołówkę to nic do drzew przy drodze nie miałem. Jedno zdarzenie w którym mało nie zginąłem zmieniło moje podejście o 180 stopni.


@open_or_die: Czyli wychodzisz z takiego samego założenia jak nasz nowy Główny Inspektor Transportu Drogowego.
Skoro JA miałem wypadek, to trzeba do.je.bać wszystkim innym.
  • Odpowiedz
@Salido: to wygląda tak, jakby zginąć na drodze było można tylko, jeśli się wcześniej zasłabło i zjechało z drogi albo jeśli jest się kierowcą audi/bmw
  • Odpowiedz