Wpis z mikrobloga

Minął 13. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wypadków śmiertelnych w których zginęło 10 osób.

82 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
87 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
4 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 86 wypadkach zginęło w sumie 91 osób.

W poprzednim roku statystyki po 13. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
66 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
68 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
275 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
3.509 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

48 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
968 wypadków drogowych od początku wakacji

47 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
1.088 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
01.07 - 2 ; 02.07 - 1
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
32 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 13. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wyp...

źródło: 1-411243-24

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@szyps

Najlepiej wyciąć wszystkie drzewa, a przepusty w rowach melioracyjnych zasypać ¯_(ツ)_/¯


Dokładnie trzeba tak zrobić na drogach z limitem powyżej 50 kmh i na szczęście to robią z każdym kolejnym remontem.
  • Odpowiedz
@open_or_die: A jak wy biedactwa dacie sobie radę na drogach z limitem do 50km/h? Przecież ktoś po takiej drodze może jechać 150km/h ¯\(ツ)/¯
Dalej nie czaję twojego rozumowania. Też jestem za tym żeby wszędzie były autostrady i ekspresówki ale pewnych rzeczy nie da się uniknąć.
Skoro trzeba wyciąć wszystkie drzewa przy drogach żeby uniknąć wypadków to równie dobrze można wykastrować wszystkich mężczyzn żeby uniknąć gwałtów.
  • Odpowiedz
@szyps

Skoro trzeba wyciąć wszystkie drzewa przy drogach żeby uniknąć wypadków to równie dobrze można wykastrować wszystkich mężczyzn żeby uniknąć gwałtów.


XD
  • Odpowiedz
@szyps a co mam Ci odpisać na tak wyrafinowaną analogię która ma się nijak do sytuacji?

Twoja analogia sypie się w momencie w którym ktoś niewykastrowany wejdzie ci do domu i wyrucha ci całą rodzinę.
  • Odpowiedz
@open_or_die: nie masz co się produkować, niektórzy nie zrozumieją i będą do tych przydrożnch drzew przywiązywać się wyimaginowanym łańcuchem dopóki sami nie przeżyją otrzeźwiającego momentu
Drzewa są jak nabardziej ok ale przynajmniej za rowem a już szczególnie na krajówkach gdzie jednak natężenie ruchu i prędkości przelotowe są wyższe niż na małych drogach między wioskami, w takim scenariuszu drzewa bezpośrednio przy krawędzi asfaltu, bardzo często podważające i wybrzuszające asfalt korzeniami to
  • Odpowiedz
@Salido Prośbę mam, mógłbyś zacząć wstawiać linki do artykułów tak z dwie linijki niżej? Na aplikacji na telefonie nie da się trafić w to kółeczko od rozwijania postu, bo odrazu przerzuca do linku, a zmiana ustawień nic nie daje. Dzięki z góry!
  • Odpowiedz
@open_or_die: jak sie jest debilem i sie #!$%@? to tak jest. Zlikwidujmy latarnie, krwawezniki, ekrany dzwiekochlonne, budynki przy drogach bo ksieciunie musza #!$%@? zamiast jechac przepisowo.
  • Odpowiedz
Sledze ten tag juz od dawna i pokaz mi prosze ile osob zginelo bo jak uciekalo na pobocze to walnelo w drzewo ? Dla jednego czy dwoch takich przypadkow rocznie nie bedziemy wycinac wszystkich drzew obok drog, aby se sebixy w BMKach czy przedstawiciele handlowi mogli #!$%@? bez strachu po 200km/h
  • Odpowiedz
@Chittat tylko w tym podsumowaniu masz 2 na 9 zdarzeń w którym brak drzewa mógł sprawić że zamiast śmierci miałbyś poobijanych ludzi.

Tak jak pisałem wcześniej, z każdym remontem dróg wylatują kolejne drzewa z poboczy. Coraz więcej lasów przy drogach jest karczowanyxh 2-3 metry wgląb, coraz więcej jest kopanych głębokich rowów. Oby tak dalej.
  • Odpowiedz