Wpis z mikrobloga

Pytanie od laika kuchennego. Macie jakieś złote rady jeżeli chodzi o ciasto na naleśniki/ich smażenie? Wiem że przepisów na necie jest multum ale chętnie bym poczytał czyjejś rady z praktyki co robić/czego unikać #gotujzwykopem #kuchnia #diy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Joxek: ja słyszałem myk,  żeby mąkę zmieszać z mlekiem wcześniej, na godzinę czy dwie zostawic w lodówce, a same jajka dodac już przed smażeniem
nie wiem co to daje, może coś tam w strukturze mąki się zmienia, gluten czy coś?

nie wiem co tu można doradzić jeszcze, zawsze składniki dodaję na oko i wszystko pięknie wychodzi
  • Odpowiedz
@Joxek: smażenie naleśników. Zwykła patelnia (nie widze sensu zakupu patelni naleśnikowej - zbędny gadget a naleśniki robię minimum 2-3 w mc), ręcznik papierowy i olej.
- zasada nr 1 najważniejsza. Patelnia ma być fch.uj nagrzana może nie tak że ma dymić ale ma być fest nagrzana non stop. To daje ci gwarancje dobrze usmażonego naleśnika. Oczywiście musisz uważać aby nie przypalić.
- co naleśnik lub dwa maczasz ręcznik papierowy w
  • Odpowiedz
@Joxek: ja trzymam się przepisu 2 jajka, 2 szklanki mąki, 2 szklanki mleka, w razie potrzeby dolac trochę mleka, szczypta soli i już. A patelnia ma być mocno rozgrzana, używam oleju rzepakowego w sprayu.
  • Odpowiedz
@Joxek: Przepisy na ciasto jak kto woli. Robiłem z wodą gazowaną, mlekiem i z samą kranówka. Zawsze jakiś naleśnik wychodzi. Kluczem jest dobra patelnia w sensie powłoka nieprzywierająca i bez smarowania można robić.

Bardzo polecam patelnię do naleśników - można przerzucać i zdejmować naleśniki bez narzędzi jak jakiś pro akrobata. Na zwykłej dużej też idzie, ale naleśniki wychodzą brzydkie z postrzępionymi i z suchymi rantami.

A i pamiętaj, że mąka
  • Odpowiedz