Wpis z mikrobloga

NBP opublikowało korektę ścieżki inflacji no i mamy zmianę, czyli spodziewany wzrost.

Analitycy którzy tego nie przewidywali: wszyscy z twittera

Analitycy którzy przewidywali dokładnie to: WKP Investments

Czyli prawdopodobnie nie tylko w tym, ale również przyszłym roku brak jest szans na obniżki stóp procentowych. A prawdopodobnie pójdą jeszcze trochę w górę.

#nieruchomosci #gielda #stopyprocentowe #nbp
  • 15
  • Odpowiedz
@mickpl ja bym się tak nie rozpędzal z tą inflacja. Regularnie od pół roku inflacja jest niższa niż prognozy i zaskakiwala pozytywnie. Po samym odmrożenia vat na żywność miała skoczyć mocno w górę a w ogóle się nie ruszyła. Poczekamy zobaczymy.
  • Odpowiedz
@mickpl: wcale się nie zdziwię, jak ta prognoza się nie sprawdzi i inflację wywali znacznie wyżej. W końcu wcześniejsze prognozy tez nie przewidywały inflacji ponad 18%, tak samo nie przewidywały jej spadku (chwilowego, ale jednak) ponizej 3% w 2024.
  • Odpowiedz
@mickpl: Glapa z #!$%@? sobie rzucił prognozą inflacji by usprawiedliwiać trzymanie wysokich stópek by #!$%@?ć Polakom za brak głosowania na PiS.

Ten koleś powinien gnić w więzieniu za wykorzystanie urzędu do polityki.
  • Odpowiedz
@Herubin: mi tam wysokie stopy pasują. Teraz mam sytuację taką, że odsetki z konta oszczędnościowego/lokaty spłacają mi część odsetkową kredytu hipotecznego (stała stopa brana w idealnym czasie, chociaż była wtedy trochę droższa niż zmienna). Jeżeli stopy będą spadać w przyszłym roku to też idealnie się złoży - bo wtedy skończy mi się 5 lat stałej stopy xD
I jeszcze na wakacje kredytowe się łapałem wcześniej xD Normalnie czuje się jak
  • Odpowiedz