Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie jak to jest na wsi, jak ktoś nie może zdać prawa jazdy. Czy oni są całkowicie uzależnieni od znajomych? Może jeżdżą tyle i rodzice im pokazują, że każdy zdaje? Czy to over dla nich?

#przegryw #wies #polska
  • 9
  • Odpowiedz
@qew12: Brak prawka i auta na wsi to już śmierć na ament, do pracy nie dojedziesz, do sklepu nie dojedziesz itd. Domyślam się, że tacy przegrywi albo radzą sobie rowerem albo dużo chodzą, gdzieś do najbliższego przystanku, z którego jeszcze coś jeździ. Sam byłem bez prawka długie lata, ale u mnie były PKS i prywaciarze busowi, no i moja wieś to gminne więc sklepy, przychodnia itd. są.
  • Odpowiedz
@qew12: Ja mieszkam prawie na wsi (wujek, który mieszka obok ma nawet oborę), ale jeszcze teoretycznie w granicach administracyjnych powiatowego. Na szczęście pół godziny na nogach ode mnie, a 5-7 min autobusem jest dworzec PKP, a do centrum powiatowego mam 50 min na nogach i 10 min autobusem. Da się przeżyć.
  • Odpowiedz
@qew12 stajesz się przegrywem. Mieszkałem na wsi i nie miałem prawa jazdy. Tragicznie. Wszędzie kogoś musisz prosić albo but/rower. 6 miesięcy nie miałem prawka.
  • Odpowiedz
@qew12: jeżdżę rowerem albo autobusem który kursuje 4x dziennie xd czasem sąsiad gdzieś podrzuci, ale to rzadko

generalnie urodzenie się na zadupiu bez perspektyw to over dla każdego, nie bez powodu co drugi na wsi to alkoholik, a przynajmniej jedna osoba rocznie idzie do stodoły/lasu ze sznurem
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie jak to jest na wsi, jak ktoś nie może zdać prawa jazdy. Czy oni są całkowicie uzależnieni od znajomych? Może jeżdżą tyle i rodzice im pokazują, że każdy zdaje? Czy to over dla nich?


@qew12: ja tego nawet w mieście nie rozumiem, nawet tam gdzie jest wszędzie blisko.
głupi przykład - chcę kupić zgrzewkę wody w Biedronce i kilka innych zakupów, muszę latać na trzy razy albo nieść
  • Odpowiedz