Wpis z mikrobloga

@bitcoin: a jedz do Brukseli a potem sie zastanow czy bys chcial mieszkac w tej Brukseli. Altualnie Warszawa stala sie centrum calej europy wschodniej i przez dosyc spora gotowke ktora sie przewala przez to miasto ceny mieszkan ostro #!$%@?
  • Odpowiedz
@bitcoin: gospodarka przestrzenna. W Polsce de facto się istnieje tylko 5 miast, a w zasadzie jedno, Warszawa. Wszyscy chcą tu mieszkać. Wawa wszyskich migrantów ekonomicznych z Polski nie przyjmie? To patrz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A gdyby tak rozwijać mniejsze miasta z top 6-15 by ludzie chcieli w nich zostać, do nich się przenosić. To nie. Wychodzi Tusk i CPK nie dla was ¯\(ツ)/¯

W Polsce
  • Odpowiedz
@GOHAN: swoją drogą rent 15% lower, czyli nieruchomości mimo znacznie niższych możliwości ich zakupu i istotnie niższych przychodów z ich wynajmu, i tak są o 27% droższe. Cud na Wisło panie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bitcoin z tym zyciem za granica i przeliczaniem to tak roznie bywa, bo potem ten slynny chleb kosztuje 20zl a nie 5.
Co nie zmienia faktu ze ceny za m2 sa mocno #!$%@?
To co mowi @N331 jest imo w pkt, ceny sa takie bo musisz mieszkac w WWA (lub big5) wiec niedosc ze spekuła na betonowym złocie to nawet jak niechcesz to nie masz wyboru. Ja bym chcial mieszkac
ja_kasztan - @bitcoin z tym zyciem za granica i przeliczaniem to tak roznie bywa, bo ...

źródło: zarabiam10bruttojestemkims

Pobierz
  • Odpowiedz
Warszawie pomogła by szybka kolej do Radomia. Pół godziny te 100 km i cyk wiele osób nie musi mieszkać w Wawie


@N331: ile będzie kosztował bilet? Jak często będzie jeździł taki pociąg? Jaka będzie awaryjnosc składów? Czy będzie można dojechać w weekend? Czy będzie można usiąść?
  • Odpowiedz
@Wap30: To może być spowodowane wieloma czynnikami. Pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to więcej wolnych mieszkań na wynajem. Drugi, choć najmniej prawdopodobny - zupełnie inna kultura, gdzie każdy nie próbuje wydymać każdego.
  • Odpowiedz
@bitcoin: musisz zdawać sobie sprawę z tego że jeśli chodzi o Brukselę to cena apartamentu w centrum jest dużo niższa niż na granicznych dzielnicach. W takim razie powinieneś porównać nie Warszawskie centrum a jakąś tańsza dzielnice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@oddalenie: Mieszkałem w Brukseli. Wolę Warszawę. Mój wpis nie jest o tym gdzie wolę mieszkać, tylko pokazuje różnice cen między centrum Warszawy a Brukseli.
  • Odpowiedz
między centrum Warszawy a Brukseli.


@bitcoin: Tak jak i między centrum Warszawy i centrum Sochaczewa. W Sochaczewie też pewnie nie chcesz mieszkać?

Wolę Warszawę

Więc może to nie przypadek, że jest droższa?
  • Odpowiedz
@bitcoin

Widzisz te liczby, a potem słuchasz ludzi, którzy całkiem szczerze wierzą, że obecna sytuacja jest normalna i tak musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@bitcoin: Tak jak i między centrum Warszawy i centrum Sochaczewa. W Sochaczewie też pewnie nie chcesz mieszkać?


@bigos555: Jeśli nie widzisz różnicy w porównywaniu cen stolic europejskich do Sochaczewa, to raczej nie będę w stanie Ci pomóc.
  • Odpowiedz