Wpis z mikrobloga

Hej! Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o perfumy, szukając dla siebie perfum natrafiłem na ten tag i zacząłem korzystać z jego dobrodziejstw. Zamówiłem od dwóch Mireczków @Azure @underrated i zacząłem niuchać co by mi tutaj siadło. Swoją drogą bardzo polecam, starannie zapakowane, szybka dostawa i świetna komunikacja 10/10.

Uznałem, że zrobię taka rozpiskę które mi siedzą, które nie itd, z perspektywy totalnego bambika zapachowego więc te opisy będą równie bez polotu co moje doświadczenie. Może kogoś to zaciekawi. Dodam, że wcześniej jedyny kontakt z perfumami to miałem mijając kogoś na ulicy.

Testowałem na karteczkach, Bois Imperial i Toy Boy na skórze.

Perfumy które mi się bardzo spodobały i raczej kupie: +++

Bois Imperial Essential - Bardzo intrygujący, przyjemny i na pewno cholernie ciekawy, nie wiem czym on totalnie pachnie, ale pachnie bardzo dobrze. Mocno się wyróżnia

Spicebomb Extreme Viktor&Rolf - Świetny zapach, poza waniliowym zapachem ciężko mi było wyczuć co czuje więcej ale dla mnie genialny.

Bentley for men Intense - Piękny zapach, ciepły w odbiorze, otulający, kremowy, bardzo mi siedzi. Sprawia wrażenie świetnego stosunku ceny do jakości.

9pm Afnan - Słodki, bardzo fajny i poprawny zapach, to samo co wyżej, stosunek ceny do jakości wydaje się super.

Explorer Montblanc - Przyjemny męski zapach, bardzo mi się spodobał.

Détour Noir Al Haramain Perfumes - Fajny zapach, tyle xd

Jeśli ktoś na podstawie tego co mi się spodobało jest w stanie coś polecić pod test to bardzo chętnie.

Zapachy ok, nie kupie, ale na pewno odlewki zużyję: (jak nie ma opisu, tzn jest ok ale nie dla mnie) +

Eros Eau de Parfum Versace EDP - Kupiłem 20ml zachęcony opiniami itd, ale troszkę rozczarowanie. Mam wrażenie, że gdzieś go już czułem, kojarzy mi się z remiza jakieś 15lat wstecz i Oskariadą która ma włosy na postawionę na gumę.

Toy Boy Moschino - Torebka babci która trzyma w niej cukierki dla wnuczków z nadzieniem różanym które zaczynają się rozatapiać od temperatury, ale z czasem robią się przyjemniejsze w odbiorze. No chyba, że nazwa adekwatna do produktu i ma przypominać śniadego, zniewieściałego, młodego kochanka 70letniej Niemki na wakacjach, to może też tak być.

Zara Sunrise On The Red Sand Dunes - Odświeżacz do toi toi, ale taki ładny odświeżacz xd

Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel
Cacharel pour L'Homme Cacharel
Odyssey Homme Armaf
Odyssey Homme White Edition Armaf
Nautica Voyage
K by Dolce & Gabbana Eau de Parfum
Odyssey Mandarin Sky Armaf - Przypomina mi 9pm, fajny zapach.
Odyssey Aqua Edition Armaf


No to teraz zapachy które totalnie mi nie siadły, a odlewki dam staremu bo on sie psika czymkolwiek byle był perfum.

Supremacy Not Only Intense Afnan - Dziwny, nieprzyjemny zapach, taka zaduszona skórzana kurtka z szafy pomieszana z mułem.

Supremacy Not Only Intense Afnan - Znowu ta skóra sie przebija, nie dla mnie.

Encre Noire Lalique - Ten to jest mocarz, pachnie kościołem, 40letnim katechetą którego mijasz na korytarzu w szkole który przesiąknął zapachem kadziła w konfesjonale.

Cacharel pour L'Homme Cacharel - Zbyt korzenny, totalnie nie mój klimat, taki syrop z apteki.

Super się bawiłem sprawdzając te zapachy, wybrałem dla siebie więcej niż myślałem, że wybiorę. Pewnie jeszcze coś tam potestuje w przyszłości, super tag, super użytkownicy, najlepsze miejsce dla zapachowych freaków.

#perfumy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lobotomy_Enthusiast: Dobra to na szybkości dorzucę Ci coś ciekawego co może polubisz:)
- JPG Le Male Le Parfum
- JPG Le Beau Le Parfum
- Cała seria L'homme od Prady po prostu kocham - EDT, Intense, L'eau czy Water Splash. Podobne ale po prostu super zapachy.
- Terre d'Hermes z tego samego powodu jak Prada
- Stronger With
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast:

Jesteście w stanie określić na jaka pore roku one beda?


Nie ma sztywnej reguły, ale zwykle przyjmuje się że słodsze, tytoniowo-waniliowo-skórzano-przyprawowe to zima/jesień, a lżejsze to wiosna/lato. Jeśli trzymać się tego podziału to z twojej listy Bois całoroczny, Explorer wiosna/lato. Reszta to jesień/zima. Ale tak jak pisałem nie ma reguły i czasem zdarzy mi się użyć b---y w letni wieczór czy Aventusa (którym Explorer jest mocno inspirowany) zimą.
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: na podstawie mojego 3 letniego perfumiactwa, mogę stwierdzić, a może i doradzić, że na największe sztosy trafiałem w gratisowych próbkach dodawanych przez różnych mireczków od których kupowałem odlewki w ciemno, na chybił trafił.
Widzę, że długa droga przed tobą. Wiedz, że jak już obrzydnie ci mainstream, i spowszednieje nisza, to czekają bortki, HAO, ASQ i tym podobne top tier marki. Ale tu już jazda zaczyna się od 1000zł za
  • Odpowiedz
@Pirat200: Domyślam się, że to tak wygląda, ale raz, ze nawet jakbym chciał to mój portfel mi na to nie pozwoli, a dwa chcę znaleźć perfum dla siebie, na cieplejsze i zimniejsze pory roku i coś codziennego i pewnie nie będę odlewał kolejnych 20 perfum od Mireczków xd Pewnie jeszcze coś odleje bo bawiłem się przednio, ale póki co przeznacze pieniądze na zakup flakonów tego co mi sie bardzo spodobało
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: z takich co wcześniej nie padły, a według mnie są na pewno warte poznania:
-Armani Acqua di Gio Parfum
-Armani Code Parfum
-Versace Pour Homme
-Versace Dylan Blue
-coś z serii
  • Odpowiedz
@Funshyy: Co do właśnie Afnanowi Supremacy Not Only Intense i Club de Nuit Intense Man Armaf bo tam mialo byc Nuit jako drugi, błąd. Sprawdziłem na skórze wczoraj wieczorem, totalnie zmieniam zdanie, gdy odparował to wrzucam go w liste tych które chce kupić xD Mówiłem, jestem bambikiem zapachowym + na skórze, a na papierku to totalne inna bajka. Musze sprawdzic te wszystkie perfumy na skórze.
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast
Jak lubisz imperiala to polecam Ci Ganymede i nie, one nie są podobne, ale czuć, ze mimo wszystko wyszły od tego samego zioma- Quentin Bischa, innych jego zapachów nie sprawdzałem
Spicebomb- też uwielbiam, ale to trochę woda z kranu, ja tu czuje dużo przypraw poza wanilią- ogólnie mega świątecznie. Ja nie znam nic podobnego.
Bentley for Man intense- nie wiem jak to pachnie, ale jak lubisz nuty alkoholowe, a do tego irys ( wiem, ze w Bentley gu nie ma)to sprawdź sobie serie gentleman od Givenchy, zwłaszcza gentleman privee
9pm afnan- słodkie wanilię imo najlepsze od jpg. Le Male le parfum dla mnie najlepsze, ale fajne mogą też być ultra male, le Male.
Montboanc- Creed aventus, można próbować klonow, cdni limited skoro not only intense nie siada,mimo wszystko aventusa trzeba
  • Odpowiedz