Wpis z mikrobloga

@WhiskyRomeo: Jak wpadniesz w prawicowy feed to faktycznie można odnieść wrażenie, że non-stop kogoś tam mordują xd W ogóle ciekawi mnie popularność takich kanałów jak ten z pic rel "Europe Invasion". Cały kontent oparty o "murzyn zrobił coś złego w Europie". Cały kanał dedykowany nakręcaniu ludzi przeciwko jakiejś grupie - i ktoś to śledzi z własnej woli.
  • Odpowiedz
  • 5
@WhiskyRomeo pamiętam jak widziałem jakiś taki reportaż ze szwecji kilka lat temu, jak zaczynali zapraszać. jakaś taka podjarana aktywistka oprowadzała hebanową rodzinę wielodzietną po uroczym mieszkanku. tu woda leci ze ściany, tu się robi kupę itd.
baba w szmacie miała wzrok dosłownie taki jak w posiedzeniu "patrzy jak wół na malowane wrota"
pomyślałem sobie wtedy, że chętnie bym zobaczył stan tego mieszkania za pół roku.
nadalnchętnie bym zobaczył, może nawet całego
  • Odpowiedz
  • 8
@deletenomads uderz w stół, nożyce się odezwą. lewak w działaniu.

właśnie że względu na ciebie zadałem KONKRETNE pytanie: kiedy ostatnio w Polsce zadźgano z takiego powodu kierowcę, kiedy ciężarówka wjechała celowo w ludzi, ile samochodów płonie zwykle w sylwestra itp
  • Odpowiedz
@Hrjk: Przeciez wariatów nie brakuje w żadnym kraju/nacji/spoleczenstwie. Problem pojawia się jak jakas grupa osób popełnia 20/30/100 razy wiecej przestepstw niż inna mimo że są gdzieś (jeszcze) mniejszością.
Tak trudno to zrozumiec ?
  • Odpowiedz
@WhiskyRomeo: No spoiler alert: nie jest tak, że zachód upada, że strach być kierowcą autobusu bo afgańczycy wszystkich mordują, ani nie jest też tak że codziennie ktoś w Szwecji wjeżdża w kogoś ciężarówką w imię Allaha. Problemy z asymilacją są, terroryzm istnieje i są to bardzo poważne problemy, ale nie rozwiązuje się ich poprzez rasizm i agresję.

Powiem więcej, cały problem bierze się z tego, że po drugiej stronie istnieją
  • Odpowiedz
  • 7
@xTheGunnerx czyli nie oburza Cie przestępstwo tylko to że popełnia je imigrant, więc szczujesz na całą społeczność rozciągając. To bardzo znamienne że podajesz ile razy więcej jest ataków, bo ONE SA RZADKOŚCIĄ. To kilka sytuacji na 100k ludzi.

Nikogo nie przerazi fakt że 50 imigrantow na 100k to bandyci, ale już że 5x częściej popełniają przestępstwa, bo wśród lokalsow jest to 10 osób na 100k? Oczywiście nie podaje się bezwzględnych liczb,
  • Odpowiedz
No spoiler alert: nie jest tak, że zachód upada, że strach być kierowcą autobusu bo afgańczycy wszystkich mordują, ani nie jest też tak że codziennie ktoś w Szwecji wjeżdża w kogoś ciężarówką w imię Allaha. Problemy z asymilacją są, terroryzm istnieje i są to bardzo poważne problemy, ale nie rozwiązuje się ich poprzez rasizm i agresję.


@deletenomads: agresja na pewno nie, ale rasizm dlaczego nie? Przecież łatwo rozpoznać po kolorze
  • Odpowiedz
@Hrjk: Dlaczego twierdzisz ze nie oburza mnie przestepstwo ? Oburza mnie, bez znaczenia kto je popelnil. Jestes w stanie zrozumiec ze ci ludzie popelniają ich duzo wiecej bo wychowywali sie w innej kulturze i to co dla nich jest normalne dla nas nie jest ?
Skoro popelniają te przestepstwa kilkadziesiat razy czesciej (oficjalne statystyki - przypuszczam ze i tak zaniżone :)) to dlaczego mam o tym nie mowic ? To
  • Odpowiedz
Zaraz Ci odpiszą, że na pewno był zestresowany podróżą, trzeba go przeprosić i dać mu kocyk i herbatkę.


@uncles: Ktoś tak kiedyś na tym portalu odpisał, czy urojenia wjeżdżają?
  • Odpowiedz