Wpis z mikrobloga

@fredo: Tak, wiem. To wykres, który zrobił z ciebie idiotę.

Niespecjalnie nawet musiał się starać, teraz muszę przepraszać biednego wykresa, że w ogóle go fatygowałem.
  • Odpowiedz
@ibilon: chyba z ciebie. To jest wykres, który pokazuje zależności między wzrostem gospodarczym, a spadkiem ubóstwa. Nie wiem naprawdę jak to się ma do wklejonego przeze mnie obrazka.
  • Odpowiedz
@ibilon: a twój wykres to pokazuje? :D Poza tym w Chinach jest brak centralnego sterowania? Hahahaha. Za dużo Korwina. W Chinach rządzi partia, stopień inwestycji publicznych jest gigantyczny, zamrażanie cen, sztywny kurs. Hahahah kucu...
  • Odpowiedz
@ibilon: Popełniasz pewien logiczny błąd, z faktu, że zmniejszenie regulacji na komunistycznym rynku przyniosło pozytywne gospodarczo efekty, wyciągasz wniosek, że zniesienie wszelkich regulacji przyniesie jeszcze lepsze efekty, zakładając liniowość zmian. Tak samo przeciągasz sytuację kiepsko rozwiniętych Chin na rozwinięte gospodarki zachodnie.

Oczywiście nie znaczy, że to nie jest prawdą, że brak regulacji by pomógł, ale pokazany przez Ciebie wykres w niczym tego nie udowadnia.
  • Odpowiedz
@fredo: Skoro ty piszesz, że w Chinach jest komuna, sterowanie centralne, no to pewnie masz rację. Ale jeżeli według ciebie komuna i centralne sterowanie jest takie dobre, to dlaczego mówisz, że w Chinach jest tak źle? Przecież to chyba twój wymarzony raj? Czyli komuna i centralne sterowanie jednak jest złe i lepszy jest kapitalizm?
  • Odpowiedz
@ibilon: nie piszę, że w Chinach jest komuna. To że jest gospodarka sterowana to nie znaczy, że muszę być jej zwolennikiem. Ciężko się z tobą rozmawia, najpierw z d--y wykres, wyzywanie od idiotów, a potem odwracanie kota ogonem.
  • Odpowiedz
@fredo: To czego w końcu jesteś zwolennikiem? Przecież w tym wpisie wyśmiałeś wolny rynek, pisząc szyderczo "Bez regulacji każdy będzie bogaczem", a teraz piszesz, że nie jesteś zwolennikiem gospodarki sterowanej. No więc jeśli nie wolny rynek, nie regulacje, to co?
  • Odpowiedz