Wpis z mikrobloga

#samsung #lodowka #agd #android

Takie luźne refleksje, na temat lodówki oraz aplikacji do niej.

Muszę powiedzieć, że jestem trochę zawiedziony aplikacją smartthings. Raz że jest bardzo nieintuicyjna, większość jest pozakopywane, ma bugi. To oferuje bardzo mało możliwości, gdyby nie statystyki zużycia prądu gdzie potrafi to mierzyć. to nie było by sensu w ogóle jej używać.

Nic nie można zrobić z lodówką. możesz ustawić tylko temperaturę w zasadzie i tyle. nawet nie możesz podejrzeć aktualnej. nie ma możliwości żadnej personalizacji lodówki, na zasadzie alarmy dźwięki, oświetlenie, wyświetlacz, czy jakieś tryby pracy do wyboru. jest np jeden tryb wakacyjny, można go wywołać też z lodówki, więc aplikacja do tego nie potrzebna. Skoro jest jeden i ma się aplikację to można zrobić ich ile się chce, i można takie coś spotkać w innych aplikacjach od innych producentów, gdzie pobierasz dodatkowe tryby pracy które są "exclusivem" tylko dla aplikacji i nie da się ich wywołać na urządzeniu, chyba że sobie dodasz do ulubionych albo nie zmieniasz trybu bo ma pamiętać ostatni.

I w ogóle pod względem takich technologiczno softwerowym to jest moim zdaniem bardzo prymitywna. Zwłaszcza w kontraście do innych urządzeń gospodarstwa domowego. Nawet na prostej, relatywnie taniej 4 letniej kuchence wolnostojącej. można sobie ustawić alarm, głośność, czy godzinę. Ponad to połączenie wifi jest po sieci 2.4Ghz xd kto tego jeszcze używa? w zmywarce mam 5ghz elegancko.

Ale co śmieszne, do tego wszystkiego, ma funkcję AI xd Nie uruchamiałem jeszcze tego bo chce najpierw zobaczyć jak chodzi bez tego i zebrać dane, żeby móc porównać. Ma to na celu oszczędzać energię, dopasowując na podstawie wzorców używania swoją pracę, można też dodać godziny kiedy mamy tańszy prąd ale tylko raz w dniu, ja mam 2x w dniu tańszy prąd. od 15 do 17 i od 22 do 6, no i całe weekendy. no to na szczęście weekendy można dodać.

No i ai ma sobie to wykorzystywać dopasowując swoję pracę, w postaci sprężarki, wentylatorów itp, pod to aby wyszło najtaniej, być może wykorzystuje też to kiedy się drzwi otwiera bo apka zbiera też taką informację - nie sądziłem że aż tyle razy.
Ale podejrzewam, że w tańszych godzinach będzie nawalać kompresorem, a ja nie śpię wtedy i nie chce słyszeć lodówki w mieszkaniu, bo wtedy jest cicho i słyszy się szmery wszystkie. więc ustawie pewnie aby od 15 do 17 i całe weekendy.

statystyku zużycia prądu, tylko na ost 180dni. więc trzeba screeny będzie robić.
Maksymilian_Gaigerfrost - #samsung #lodowka #agd #android

Takie luźne refleksje, na ...

źródło: Screenshot_20240702_174745_SmartThings

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz